Tvrdnutie brucha

martina374
28. jún 2014

Caute, chcem sa len spytat co znamena tvrdnutie brucha v tehotenstve, ako to zistim ze mi tvrdne brucho. Bola som v poradni a Dr. sa ma pytal ci mi netvrdne brucho tak povedala som mu, že nie lebo neviem ci mi tvrdlo a neviem ako to zistit, z coho tvrdne brucho, je to zle?

ccaro
28. jún 2014

To zistis rychlo, brucho mas ako kamen 🙂 mne tvrdlo brucho asi od 3.mesiaca velmi casto. Brala som na to aj povinne magnezium a guajacuran a od 7.mesiaca som mala kludovy rezim. Kazdopadne to dr..musi odsledovat. Brucho ti moze tvrdnut po vacsej namahe, kvoli unave, kvoli strese a aj z inych dovodov, a potom pred porodom.

bar12
28. jún 2014

@martina374 neboj sa, nie je to nic zle, su to v podstate poslickovia a odborne nazyvane braxtonove kontrakcie... Zacnu sa u tehotnych vyskytovat individualne od druhej polovice tehu a k bliziacemu sa porodu sa vyskytuju castejsie.. Od pravych kontrakcii sa lisia tym, ze nie su bolestive, ale urcite by si ich neprehliadla! Brucho mas vtedy tvrde ako kamen na par sekund.. Nie je to nic nebezpecne, maternica to len "skusa".. Dufam, ze som to vysvetlila zrozumitelne 🙂

ukulela
28. jún 2014

zeny, ja beriem tiez magnezko od zaciatku preventivne. aktualne som zaciatok 7. mesiaca. posledny tyzden mi brusko tvrdne dost, resp. doteraz mi netvrdlo vobec.teraz - posledne 4-5 dni tak popoludni 1 - 2 krat. ale - nie je to zalezitost par sekund, ako pise @bar12 - ale aj par minut. neviem, ci je to ozaj "tvrdnutie", alebo len taky tlak, alebo stah ... ani to neviempopisat, skratka cele bruho mi tak stiahne a ja si musim lahnut, aby to ulavilo. je to normalne? inac ine problemy nemam, vysledky vsetky ok ...

jana_eyre
28. jún 2014

ked ti stvrdne, zistis to.. je to taky divny pocit, neboli to, je to len pocit a tak si chytis brucho a je ako kamen..

bar12
28. jún 2014

@ukulela mne to netrvalo nikdy dlhsie ako minutu, ale nemyslim si, ze to nie je v poriadku..bud v klude 🙂

25daniela
28. jún 2014

@martina374 to mne ked som bola asi v 18 tyzdni na poradni a pri vysetreni stvrdlo brucho a to som citila uz asi mesiac, take divne pocity, rovno ma sikovala dr do nemocnice... a tahalo sa to so mnou az do konca, na magneziovych infuziach s dvojtyzdnovou prestavkou, do 36 teho tyzdna, ked mi praskla voda den po tom, ako ma pustili z nemocnice, ze uz sa moze ditko narodit... To tvrdnutie same o sebe nevadi, pokial sa nepridruzi nieco ine, ako u mna povedali ze to baby zaostava a je to problem. Nakoniec sa narodila a mala 2580g, na dolnej hranici, kedy dr este nechaju dieta aj matku na pokoji, pokial zacne jest a priberat.
Takze ked neboli a ostatne je vsetko ok, tak pohoda...

25daniela
28. jún 2014

A tvrdnutie si nepomylis s nicim, brucho ako kamen, ako pisali vyzsie... ja som dokonca po neakej mensej namahe, napriklad ma v nemocnici poslali na vysetrenie na neake ine oddelenie a musela som niekde pol hodinu cakat, zvycajne tak tvrdlo ze som potom citila az akoby svalovku na druhy den, ale neboli to klasicke porodne bolesti, toto bol len trening...

zabka79
29. jún 2014

@martina374 keď to nevieš tak si to nemala 🙂 ihneď to budeš vedieť pomenovať ak to príde...mne bruško tvrdne od 25tt a iba ležím a mám prísny kľudový režim + skrátený krčok...je to veľmi nepríjemné obmedzuje ma to prakticky na všetky aktivity, neviem ani pozerať TV v sede...takže buď rada že to nepoznáš a drž sa 🙂

mirkava
29. jún 2014

@martina374 mne tvrdlo bruško často a prídeš na to určite ak sa to stane... neznamená to nič pokiaľ to netrvá dlho..... asi týždeň pred pôrodom mi stvrdlo bruško večer a ostalo tak takmer celú noc, zlakla som sa a išla na pohotovosť, ale bolo to OK 🙂

zdena12345
30. jún 2014

ako sa tu pise, to urcite spoznas az to pride🙂 mne to niekedy preslo hned, niekedy az po niekolkych minutach. zacalo to uz v 3-4 mesiaci a vzdy to suviselo s fyzickou namahou. Nepomahali ani mega davky Mg. Nakoniec uz som si povedala ze staci a dostavala som magneziove infuzky a od 7 mesiaca som PN. a ako na potvoru teraz v 9 mesiaci uz ziadne tvrdnutie🙂

kamanima
30. jún 2014

brucho mi začalo tvrdnúť koncom 6. mesiaca, bol to pocit doslova tvrdnutia a tŕpnutia v podbruší. lekár mi diagnostikoval mäknúci krčok maternice a prikázal mi 2 týždne ležať. brala som magnézium 3x2. bohužiaľ nepomohlo, krčok sa začal aj napriek kľudovému režimu skracovať a musela som ísť ležať do nemocnice

zabka79
30. jún 2014

@kamanima a do ktorého týždňa si to nakoniec potiahla? 🙂

janusa139
30. jún 2014

prosim vas, a moze byt, ze uz mam teraz tvrde brusko ? resp. podbrusko? najma rano, ked mi treba ist na wc,,diky

martina374
autor
30. jún 2014

@ccaro a to magnezium to si mozem naordinovat aj sama preventivne alebo je to az na lekarovi ked posudi ze mi ho naozaj treba brat?

martina374
autor
30. jún 2014

@ukulela a to magnezium si si naordinovala sama alebo ti ho predpisal lekar?..pytam sa preto ci si ho mozem kupit v lekarni a uzivat ho bez toho aby mi ho predpisal doktor.

ccaro
30. jún 2014

@martina374 s magneziom nic nepokazis, je to volnopredajny liek, teda vitamin, ale tak nic nedas za to, ak sa poradis aj s lekarom. 🙂

ukulela
30. jún 2014

@martina374 mne ho dala preventivne doktorka hned na zaciatku - aj ked som nemala problemy, okrem toho magnezko som brala aj pred tehu casto len sama od seba - ale to zvacsa sumive. takze aj ja si myslim,ze tym nic nemozes pokazit ...v poho si kup a ber a ked pojdes najblizsie na prehliadku, tak sa opytak, ci staci taka davka aku mas. ja mam tabletky magnerot a beriem jednu rano aj vecer. na letaku sa pisej 1 az 2 dva krat denne - tak by sa dalo aj viac.

diankuqa
19. sep 2018

môžem sa spýtať, kto my odpovie mám, bolesty v podbrušku, tak ci tým jak keby som malá dostať menzes neviem čo to znamena.... martina374 podobny pripad mám tiež

diankuqa
19. sep 2018

@ukulela ahoj mám podobny problem viem ten blog je už stary čiže ja sa len chcem spýtať ako to dopadlo lebo mam obavy.... ďakujem za kazdu odpoveď

ukulela
19. sep 2018

@diankuqa teraz cakam druhe, som 3-4tyzdne pred terminom a magnezko beriem hadam od polovice, opat magnerot. teraz mi tvrdlo uz asi aj intenzivnejsie, ako pri prvom, dokonca som sa v noci budila na krce v lytkach - to nedostatkom magnezia, takze beriem aj 3x denne 2 tabletky. ked si dam co najneskor - tesne pred spanm, tak v noci v poho, ale ked som si zabudla, normalne o stvrtej rano krc v lytku ... doktor povedal, ze ho mozem brat az do porodu v poho, tak beriem. inac vsetko OK. drzim palce.

dolynkag
8. máj 2019

@ukulela a v ktorom tt si nakoniec porodila... mne tvrdne aj 30x za den...už ma to zmaha...magnezium nepomaha

ukulela
8. máj 2019

@dolynkag ahoj, porodila som 39 - presne 7 dni pred vypocitanym terminom, (ale tie vypocty - vieme 🙂 - takze rodila som v termine, prirodzene a pomerne rychlo, ale bolo to druhe dieta. doktor uz dlhse hovoril, ze to moze byt skor, najma kvoli krcku.

janinka12334
23. mar 2023

@dolynkag ahoj, a ako si ty dopadla s 30 tvrdnutiami denne? Tiez si rodila v normalnom termine?

dolynkag
23. mar 2023

Druhé aj tretie dieťa mi tvrdlo brucho, ale myslím, že na spustenie pôrodu to nemalo vplyv, druhé dieťa 37 tt, tretie dieťa 38 tt expresne rýchly pôrod ani sanitka nedošla

pietrula
27. dec 2023

@dolynkag Fuha, čiže doma sa narodilo? Koľko trval pôrod dokopy od prvého príznaku?

dolynkag
30. dec 2023

@pietrula ťažko povedať, lebo kontrakcie boli také slabé, že som nevedela, asi tak do pol hodiny ako začali fakt bolieť, možno, možno tak na piatu silnú bolo na svete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre