Znamená tmavokrémový výtok ovuláciu?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

deň po skončení menštruácie po pohlavnom styku zostal kondóm vo mne. Tabletku po som nebrala. Volala som aj lekárovi a vraj nemusím. Ale na 2. a 3. deň po menštruácii som mala tmavokrémový výtok a aj jemnú bolesť podbruška.

Mohla to byť ovulácia, alebo ešte niečo po menštruácii?

Na 14. deň cyklu som mala naťahovací hlien, ktorý mal 10 cm. Nebol priesvitný, bol skôr biely. Na 17. deň cyklu som mala už bolesť podbruška viac na pravej strane a aj pri močení. Do menštruácie mám ešte cca 10 dní.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pravdepodobne išlo iba o špinenie po menštruácii.

Obdobie ovulácie ako ju popisujete znie typicky.

Pokiaľ by sa vyskytli iné ťažkosti, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník