Zväčšený žĺtkový vak – pôjde určite o MA?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

dnes som bola na kontrole a lekár mi povedal, že mám zväčšený žĺtkový vak a nevidí akciu srdiečka. Že na 99 % je to MA. Zobral mi krv na hCG, to bolo dnes 29580.

Môže sa to ešte zmeniť?

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

nepoznám týždeň gravidity, posledný menzes, Váš cyklus a ani predchádzajúci nález.

Samotný jeden odber hCG nám tiež veľa nepovie. Je nutné zrealizovať kontrolný odber s odstupom dvoch dní. Ak by hodnota stagnovala, klesala, prípadne sa iba minimálne navýšila, pôjde o MA.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník