Doktorka nevidí akciu srdiečka v 8. týždni

nataly222
2. sep 2014

Ahojte prosím poradte mi neviem čo mám robiť, bola som u lekárky a ta mi povedala, že nevidí akciu srdiečka už mi raz brala raz krv na hcg bolo 22000 dnes som bola zase u lekárky srdiečko nebolo vidieť som v 8 týždni poslala ma na predoperačné a následne na čistenie, ale ešte mi zobrala výter a krv s tým, že výsledok bude v piatok a že nemusím čakať na výsledok. Nie je to ešte skoro na čistenie čo keď srdiečko začne biť neskôr?

mandarinkadarinka
2. sep 2014

Este počkaj, mne tiež nebolo dlhšie vidieť a dr ma poslal na čistenie. Ja som išla a primár na prijme mi robil Sono a zistil, ze srdiečko je. Dnes mam trojročného chlapca z toho 🙂
Este počkaj pár týždňov, aj dva. Nemáš náhodou otočenú maternicu? Lebo ja mam a vtedy to zle vidieť

sissmiss
2. sep 2014

@nataly222 jednoznacne by som pockala dva tyzdne, zistila si referencie na pani doktorku, ci vie citat utz, zasla za druhym gyn. Medzitym...Kedy bola posledna menstruacia? Kolko dnovy mavas cyklus? Nevies kedy bol styk a kedy mohlo teoreticky nastat oplodnenie? (Ak nahodou partner bol s tebou len urcite dni atd, zeby sa presnejsie dal urcit termin oplodnenia)

nataly222
autor
2. sep 2014

@sissmiss ahoj viem presne kedy 10-11júl sme sa snažili o babätko len tieto dva dni a posledú menštruáciu som mala 28 júna a cyklus mavam 29 -30 dni ako kedy. Veľmi sa bojím nakoľko som už o jedno babätko prišla. Nešpiním ani nekrvácam sem tam ma boli žalúdok až mam pocit že ma boli celé brucho. ďakujem

nataly222
autor
2. sep 2014
nataly222
autor
2. sep 2014

@nataly222 a v akom bolo ti vidieť až?

dana171
2. sep 2014

Ahoj Nataly. Ak si nie si istá,že dr,sa rozhodla správne tak choď na konzultáciu k inému dr.a uvidíš čo ti on povie. Je to ťažké,tá neistota. Ja keď som išla na čistenie tak aj tam mi ešte robili kontrolné sono. Ale ani tam nevideli akciu. Malému v 8 tt prestalo biť srdiečko a celý čas mi hcg rástlo velmi pomaly. Držím palce,že ti to dobre dopadne. Drž sa.

mandarinkadarinka
2. sep 2014

Az po nejakom 10 tt, určite počkaj. Mna vtedy skoro kleplo, ked som si predstavila ze by mi ho omylom ,, zobrali,,

sissmiss
2. sep 2014

@nataly222 uz by malo byt vidno. Cbod k niekomu inemu na utz aby si mala dva nazory. Drzim palce.

leamax
2. sep 2014

@nataly222 nedaj sa do nicoho dotlacit. pockaj kludne aj dva tyzdne. verim, ze sa srdiecko ukaze a vsetko dobre dopadne. drz sa 🙂

sissmiss
2. sep 2014

@nataly222 este ma napadlo, vyter ti odkial brala??? Akoze mala si hcg 22000 tak nejake tehotenstvo tam bolo. Ak v krvi bude ze klesa tak ako ano, neudrzalo sa, alebo tak, ale ked je este stale sanca ze srdiecko nabehne mozno uz kazdym dnom tak naco sa ti tam rype?

mandarinkadarinka
2. sep 2014

A plodove obaly videla? 🙂 alebo len srdiečko nevidela?

mandarinkadarinka
2. sep 2014

U mam to bolo tak ze obaly videl, ale nevidel babo ani srdiečko. Vravel ze je to zamknutý plod. A bolo to tým kedže mam otočenú maternicu ze mal Sono robiť z iného uhla.

katkasofi
2. sep 2014

@nataly222 nemáš možnosť ísť k inému dr? Radšej si zaplať ako samoplatca iného. Viem že máš určite nervy, ale vyčkaj ešte. Držím silno palce 🙂

nataly222
autor
2. sep 2014

@mandarinkadarinka len aktivitu srdca nevidela

meusicka
2. sep 2014

@nataly222 ahoj, este pockaj, mne tak nebolo vidiet srdiecko ale moj lekar pockal do ukonceneho 10tt aby si bol fakt naistom ze to srdiecko uz nebude. Zial ja som o babo prisla, ale treba dufat a dufat. Este aspon dva tyzdne skuste pockat. Inac ja som tiez nespinila, az den pred kyretom som zacala, . Drzim palce

erika26
2. sep 2014

@nataly222 ahoj, ani mne nevideli v 8tt srdiečko ale povedal mi že počkáme do 10tt a potom už bolo krásne vidieť srdiečko. A tiež ma doktor pripravoval na to, že to môže byť prázdny plodový vak ... a dnes už má môj prázdny plodový vak 6a pol mesiaca, takže ja by som vydržala ešte. Držím palce nech to dobre dopadne

nataly222
autor
2. sep 2014

@sissmiss lebo ona hned prvy krat povedala že je mrtve lebo nevidi bit srdce a potom povedala a vezmem vam krv a ked som volala že prekvapena ze take vyslo vysoke a dnes len ze vravela som ze nevidno bit srdce ze je to potrat a ze vezme mi vyter z dola a ze mam ist do nemocnice kedy chcem bud hned alebo ked zacnem krvacat a hned ma vypisala na testy na genetiku kedze som potratila druhy krat, ja som videla na monitore ten vak si myslim take okruhle a v tom slabo vidno male embryo ale ona mi nic nepovedala takze neviem co som vlastne videla

nataly222
autor
2. sep 2014

prepačte mi za chyby 🙂

mandarinkadarinka
2. sep 2014

@nataly222 počkaj este, alebo behni na pohotovosť vecer, povedz, ze ta boli bruško ze si tehotná a oni ti spravia Sono

Daj vedieť ako to dopadlo

Držím ti veľmi palce nech srdiečko bije

janina218
2. sep 2014

Určite počkaj ešte. Mne sa to nestalo, ale poznám prípad,kedy sa to ukázalo až v 10tt. Držím palce, nech je všetko v poriadku a daj vedieť, ako si dopadla.

katarinamarkova
2. sep 2014

@nataly222 ak sa citis dobre a nekrvacas nie je ti zle....pockaj.....je veeeela mamiciek co ti porozprava o tom ako ich doktor posielal na cistenie - je to mrtve, nezije, nie je srdiecko, je to prilis male.....a o 9 mes. z toho boli nadherne zdrave deti, lebo ony sa rozhodli par t. pockat.......
neviem co mas za doktorku, som stastna ze mam doktora takeho akeho mam......ziadny normalny gynekolog by nemal do 10t. vyslovit takyto zaver pokial nemas vyslovene ine zdrav. komplikaci, krvacanie, krce atd....
pretoze kazdy normalny gyn. by mal vediet ze 2. t. odchylka je normalna .....a jednoznacne je mnoho doktorov co sono nevedia vobec citat....
ak mas moznost chod na kontrolu k inemu lekarovi.
- vobec nemusis byt v 8t. nech ratam ako ratam podla tvojho datumu to je 7 plus nieco...ale pozor spermie prezivaju za idealnych podmienok par dni takze to moze byt este menej
- doktorka nemusi vediet citat sono - daj si spravit sono inemu lekarovi
ak sa citis dobre pockaj kludne 2,3 t. potom uvidis ci patris k tym maminkam hore uvedenym
ak sa ale budes citit zle samozrejme utekaj k lekarovi, nie kazde tehotenstvo bohuzial dopadne dobre.
u mna sa jedno mimco podla prveho sona co bolo cca 9t. javilo ako 6-7t. - zdrave dietatko 🙂
druhe rovnako o 2t. vzdy mensie....zdrave dietatko 🙂
tretie cca v 6t. ako 8t.....zdrave dietatko 🙂
doktor sa smeje ze nema na mna tabulky
prajem nech vsetko dobre dopadne, neurychli sa v ziadnom rozhodnuti, lebo jedna lekarka povedala.......

sissmiss
2. sep 2014

@katarinamarkova tehotenstvo sa rata od prveho dna poslednej menstruacie, nie od oplodnenia, preto ti tam tie dva tyzdne chybaju. V idealnom pripade nastane oplodnenie na 14.ty den cyklu. Tu Nataly pise ze plodili na cca 14.den, takze by to sedelo ze otehotnela na cca 15-16.den cyklu. Ale kazdopadne, iny dr, kontrolne sono. Ak ak sa takto necitlivo dr sprava tak by som menila, toto nie je pristup, ak aj odborne nechybila, ale ludsky ano. A ci odborne ukaze cas.

@nataly222 inak, tvoja gyn ti nasadila duphaston ked uz mas jeden potrat za sebou?

barakr
2. sep 2014

Este vydrz,za to nic nedas ♡

katarinka289
2. sep 2014

Zisti si,ktory lekar v tvojom okoli ma kvalitnejsi UZV.Moja doktorka vzdy videla srdiecko uz prvy raz,hned ako som si urobila test.Bola som mozno v 5tt a uz videla akciu srdiecka.Ja som tiez takto prisla o prve a teraz,ked citam,ze kolkokrat sa lekari mylili,tak si vycitam,ze som nepockala,alebo nesla este inam na sono

lucy125
3. sep 2014

@nataly222 ahoj,ja som bola nakyret v 8tt+5 lebo bábo sa prestalo vyvijat,nielenže nemalo srdiečko ale v tom čase bol len zarodočný terčik,ktorý byva v 5-6tt. V nemocke mi robili sono dalši Dr aj primár a akcia nebola žiadna aj oni zhodnotili MA,pritom som mala HCG 36500,vracala som a prsia som mala max naliate.držim palce,aby to bolo všetko ok.

nataly222
autor
6. sep 2014

Ahojte ďakujem za Vašu podporu, ale nakoniec som o babätko prišla :(

monolulik
30. júl 2021

@mandarinkadarinka Neviem, či sem ešte chodíš a prečítaš si to. Ale mňa povzbudilo, čo si napísala.
Podobne totiž teraz prežívam. Len by som sa chcela opýtať, že ako ti vtedy sedeli tie týždne, čo ukazuje UTZ, keď meria plod.
Ja keď som bola teraz, mala by som byť 9+1 asi a namerali na 8+3 a bez akcie srdiečka. Doktorka povedala, že ak sa niečo udialo, tak minulý týždeň.
Vraj teraz je to tak 50:50. Som v strachu, ale mam tiež nejak otočenu maternicu, tak mi aspoň povedal môj minulý lekár.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre