V 8. týždni je plod bez srdiečka s abnormálne zväčšeným žĺtkovým vačkom

veronika218
2. sep 2013

Ahojte....minulu stredu som bola na sone a plod bol bez srdiecka a navyse ma abnormalne zvacseny zltkovy vak ☹ 9.septembra idem na kontrolu .Ak sa nic nezmeni idem na cistenie. mam strach ako to zvladnem psychicky.Toto je moje prve tehu. Velmi sme sa tesili a cela rodina s nami.neviem ako im to oznamit....na gynekologii mi ani raz nebrali krv a ani moc...mam z toho zmiesane pocity. je sanca ze sa to na dobre obrati? ....ja uz tomu neverim ☹

bianca
2. sep 2013

@veronika218 zazraky sa stavaju.Ty mas stastie ze ti dali cas.Ja som taku moznost nemala.Automaticky ma brali na cistenie v 8 tyzdni.Bude drzat palceky velmi silno aby sa rozbuchalo

veronika218
autor
2. sep 2013

@bianca dakujem.....doktorka mi vysvetlila ze priroda to niekedy zariadi takto lebo moze byt chore....snazim sa verit tomu ze takto to bude lepsie ☹

kiki68
2. sep 2013

no to je blbe,ze uz to vie rodina. Ja som to radsej neoznamila,hoci som bola v pokuseni to povedat vsetkym. Pri dalsom tehu som si povedala,ze do 5. mesiaca nepoviem ani muk. Uz sa bojim,ze co sa zase stane. Inak to urcite prezijes,netreba to rozmazavat,takto sa tehu casto skonci v tom prvom trimestri. Treba ist dalej a potom sa pokusat dalej a nejak to vyhodit z hlavy,aby si bez stresu mohla otehotniet. Poznam vela zien ktorym sa toto stalo a maju doma dalsie uz zdrave, donosene deti. Beriem to tak,ze priroda si sem tam zariadi ked nieco nie je v poriadku. Mne to tak na gynde povedali,tiez to bolo moje prve tehu a bola som dost vyhukana z toho co sa deje a preco mne. Drzim palce,nech sa to nejak da zachranit este 😉

veronika218
autor
2. sep 2013

@kiki68 ja som si to chcela nechat pre seba ale moj manzel bol taky stastny ze to kazdemu povedal....preto je to este horsie........ked mi povedia ze im je to luto a mne sa nahrnu slzy do oci........urcite to musim predychat a dat sa dokopy z toho vsetkeho....neviem ci dalsie tehotenstvo na dlhsi cas neodlozim...

rumellka
2. sep 2013

doktorka mala pravdu, keď dieťatko nie je v poriadku, príroda to sama zariadi...kamaratka to nedavno preživala tiež, no ona prekonala virozu. Teraz už čaká ďalšie babo 🙂 O nejaky čas to môžte skúšať opat, ale do 3 mesiacov si radostnu novinu radšej nechavajte s oteckom pre seba, naozaj sa môže stať všeličo..Držím palce.

cayar
2. sep 2013

Ahoj...ja som prezilanieco podobne...v 8tt uz sice srdieckom bolo ...a v 11 tt uz zase nebolo;( ...bolo to tiez moje prve tehu...niektori z rod. uz vedeli...ale pochopili, nepytali sa...
Ako pisala maminy predo mnou...priroda si to takto zariadi ...

Hned som potom o 4 mesiace otehotnela...a vsetko bolo v poriadku...Angelina ma uz 4 roky...a v aprili privitala sestricku Lindu;) ...

Drzim palce!!!a pozdravujem z Mnichova

bianca
2. sep 2013

@veronika218 viem ako to boli.Ale nebudeme hned pesimisti.Iskierka nadeje tam stale je.

alienka000
2. sep 2013

@veronika218 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉 Musis verit.

ja som zazila presne to co cayar, srdiecko bolo v 8tt v 11tt uz nie a hned kyret. Teraz som 7 tt po zakroku a snazime sa o dalsie. Nadej na dalsie babatka mi dava silu.

A inak nechapem, preco vsetci riesia komu co povedia. U mna sme to chceli akurat nasim povedat a nestihli sme, volala som im az z nemocnice. Aj tak by som im to povedala... Aj kamosky vedeli, pomohlo mi o tom rozpravat...

e_z
2. sep 2013

@veronika218 držím palce, aby bolo všetko OK. Naše deti sa nemali narodiť podľa lekárov a nakoniec sú tu a dokonca takmer donosené. Môj lekár skonštatoval, že to bol zázrak. A my sme radi, že sa udial práve nám. Tak zázraky sa občas naozaj dejú 🙂 Držím silno palce.

Do Wiki Modrý koník som písala článok o rizikových faktoroch v tehu a toto bola pre mňa novinka o tom ako to naozaj príroda občas zariadi inak ako by sme si želali :
Do 17. dňa od oplodnenia, pri poškodení veľkéj časti buniek embrya, dôjde k jeho odumretiu a následne k potratu. Ak dôjde k poškodeniu embrya, ale vyvíjajúce sa bunky embrya sú schopné nahradiť tie poškodené, tak tehotenstvo pokračuje ďalej a dokonca nevznikne ani žiadna vývojová vada. Po 17. dni od oplodnenia táto prirodezná ochrana pred vývojovými vadami zaniká. Vývojové vady vznikajú do asi 90. dňa, kedy sa dokončí vývoj orgánov. Najrizikovejší je z tohoto pohľadu prvý trimester.
Dole pod článkom je aj zdroj, z ktorého je to čeprané: https://www.modrykonik.sk/rizikove-faktory-v-te...

veronika218
autor
2. sep 2013

@alienka000
@e_z
dakujem vam za podporu.......v pondelok vam dam vediet ako osud rozhodol ....

majkabr
2. sep 2013

Mňa poslali na kyretáž v 5 tt že plod už nežije že mám ísť na kyretáž. Ja som odmietla a šla som si to preveriť ešte na pohotovosť do inej nemocnice. Tam mi povedali to isté na druhý deň som som šla do tretice za jedným odborníkom do Žiliny a ten zistil že miminko žije že ma poslali na potrat a nie na kyretáž. teraz som už v 24 tt a zatiaľs a držíme tak uvidíme. Ináč som tiež potratila prvé miminko. A doktor mi povedal že prvé tehu potratí skoro každá druha žena ani nemusí o tom vedieť. Že vraj je ta aj trochu normálne lebo maternica vraj nie je pripravená. Tak držím palce a nech Vám to dobre dopadne

zuzka472
3. sep 2013

ahoj aj ja som mala taky problem bola som vo 8+5tt a oznamyli mi ze pojdem na kyretaz krv mi tiez nebrali az potom ked mi uz oznamili ze idem na zakrok az vtedy to bolo pre nich potrebne klasika slovenske lekarstvo 😒 a vcera som zakrok podstupila nechcem ta strasit ale v takomto vysokom tyzdni je mala pravdepodobnost ze sa srdiecko rozbucha ......moj plodovy vak bolo na ultrazvuku vidno ale ak ty tam mas normalne vyditelny plodik mozno je sanca daj vediet ako to dopadne

veronika218
autor
3. sep 2013

@zuzka472 nechapem preco mi nebrali krv uz ked zistila ze je problem podla HCG by bolo hned jasne ci je sanca alebo nie...teraz musim cakat nekonecnych 12 dni.....to cakanie neprajem nikomu....rano sadnem na net a hladam podobne pripady.......pozeram sa nato realne a myslim ze skoncim na cisteni...velmi sa toho zakroku bojim.... ☹ na ult som mala normalny plodovy vak a v nom o polovicu mensi zltkovy vak a potom plod.....povedala ze tam nieje nieco v poriadku.....uz to nezmenim ale je to strasny pocit.....neviem ci dokazem zase ist na snazilkovanie viem ze moj manzel velmi tuzi ale toto ma asi zlomi ☹ ☹ ☹ ☹

katiehotmess
3. sep 2013

@veronika218 toto ťa nezlomí, sľubujem. Túžba bo bábätku je vždy silnejšia. Mne podobné zistili v 7tt, to už som začínala krvácať trošilinku a o týždeň už prišla silná a bolestivá menštruácia, všetko odišlo samé, pekne som sa vyčistila a kyret nebol nutný.
Nerozmýšlala si nad vyčkávacom prístupe? U nás to lekári nemajú radi a strašia neviem akými zápalmi ale v 95 % prípadov v takomto rannom štádiu všetko odíde pekne samo, príroda sa s tým vysporiada.
Tým, že som nešla na kyret, som mala maternicu v poriadku už po prvej menštruácii, ale počkali sme tri a od zajtra som v 25tt s našou malinkou 😀

andrea_galova
3. sep 2013

Nechcem ti dávať falošné nádeje, ja som sa dostala v 5 tt do nemocnice na zápal močových ciest, brali mi krv a hcg bolo dosť nízke, a tak mi začali brať pravidelne krv a síce sa hcg zvyšovalo ale veľmi máličko, minimum, už ma preniesli aj na gynekológiu, že na druhý deň spravia čistenie :( predoperačné mi tiež už spravili a v ten deň mi zobrali ešte raz krv, a to hcg sa odrazu dosť zvýšilo 🙂 srdiečko ešte nebolo stále vidno..... asi o dva tri dni mi zobrali krv zase a hcg sa už zdvojnásobilo tak ma dali nazad na rizikové, a spravili mi aj sono a konečne sa aj srdiečko ukázalo....teraz som v 20 tt síce som na rizikovom odvtedy ale zatiaľ je všetko v poriadku....držím palce nech sa to všetko obráti a stane zázrak aj v tvojom prípade

veronika218
autor
3. sep 2013

@andrea_galova ...uz nie som ani ospala a prsia ma bolia menej.uz nie su take citlive ako predtym....myslim ze vnutri citim ze to dopadne zle..... ☹ steš vsetky uzasne ze ma podporujete a ja si to velmi vazim
@katiehotmess

andrea_galova
3. sep 2013

@veronika218 Hmm uvidíš sama, ale ja som tiež pociťovala že ma prsia boleli menej a ako keby sa všetky príznaky vytrácali, myslím si že som si to už namýšľala, neviem, nechcem ti dávať falošné nádeje ale veľmi ti držím palčeky nech to dobre dopadne.

mamamonika
3. sep 2013

@veronika218 JA SOM po dvoch missed abort tento rok, tiez prestalo bit srdiecko, ak citis, ze uz nemas priznaky tehotenske , tak sa nieco deje. ☹ Mne doktorka povedala tak, ak je to dobre zalozene tehotenstvo, tak to vyjde, ak nie, priroda to zariadi sama.Do konca prveho trimestra radsej nikomu nic nehovorit, v dnesnej dobe ma kazda tretia zena MA alebo spontanny potrat bohuzial. Veronika neboj hlavu hore, poznam kopu bab, co sa im to stalo a maju krasne deticky uz. Cistenie nie je nic strasne, vyrovnat sa psychicky je narocnejsie, ale o tri mesiace mozete zacat znova skusat. Mne po dvoch MA zisitli nejake dve mutacie, takze musim si obehat este nejakych doktorov.Drzim ti palce , mozno sa stane zazrak a o tyzden napises, ze vsetko je ok, aj to sa stava. 😉

janka_by
3. sep 2013

@veronika218 drzim ti palce,nech to dopadne dobre. A uvidis, ze keby aj nedopadlo, dalsie babatko budete mat a mozno coskoro. Ja osobne by som mozno pockala, nech to odide samo a nesla hned na cistenie. Pristum k tomuto je u lekarov pre mna otrasny. Citala som vela pripadov toho, ako sa srdiecko rozbuchalo neskor a pritom lekari uz chceli cistit. Asi by som to nechala na prirodu a pana Boha. Mne sa stalo nieco podobne, babatko hned na zaciatku odislo same, cistenie som tiez nepotrebovala, jeden mesiac sme pockali a na dalsi sa nam hned znovu podarilo otehotniet. A teraz som v 35tt. Drzim moc prstiky a nech to dopadne akokolvek babatko mat urcite budes, uvidis.

bosoriak
3. sep 2013

@veronika218 Ja som si toto tiez prezila, ale nastastie bez cakania, proste som zacala spinit, krvacat a ja som vedela, ze je koniec. Ale treba to brat neosobne a medicinsky, lepsie teraz, nez neskor. No a odbery robit netreba, ak lekar vidi, ze v 8tt nie je akcia srdca plodu, tak je to viac-menej iste. :-/

Je to zle, ale stavaju sa skutocne aj horsie veci. Ja viem, ake to je, ked uz o tom vsetci vedia, ale tak co uz narobis. Ja som otehotnela mesiac po kyretazi a mam druhu dceru zdravu a v pohode. Takze ziadny strach, niekedy sa proste spoji nespravna spermia s nespravnym vajickom. Nabuduce to vyjde.
Drzim palce.

veronika218
autor
3. sep 2013

@mamamonika 😢 to je mi luto....ak sa mam priznat myslela som si ze toto sa stava len vo velmi vynimocnych situaciach...ked som zapla net a zacala tomu venovat pozornost bola som v nemom uzase kolkym sa to stalo a stava sa to bezne......nemozem uverit ze sa to deje mne...nikdy v rodine sme s tym nikdy nemali problem a nikdy som nepila a ani nefajcila ☹ ......teraz to boli a musim sa s tym vyrovnat.........dakujem a drzim palce

veronika218
autor
3. sep 2013

@janka_by toto bolo prve a vytuzene tak to boli..... ☹ .......dnes som 8tt a 6dni nekrvacam a myslim ze ide o MA....

shania31
3. sep 2013

@veronika218
Ahoj, treba stale verit, ze to tehu bude prosperujuce. Moje prve tehu tiez skoncilo predcasne a to sme sa o babo snazili 3 roky- tiez moj doktor dufal do poslednej chvile, ze sa to rozbehne, ale bohuzial nie- strasny pocit a po 3 rokoch snazenia sa o babatko ☹ Teraz je toho hodne vela. A co sa tyka rodiny, ja som im ani pri prvom ani druhom tehotenstve o tom nehovorila na zaciatku, ale az po ukonceni najrizikovejsieho prveho trimestra. Viem, ze aj potom su rizika, ale predsa ten prvy trimester je najrizikovejsi.

snopkulka
3. sep 2013

@veronika218 moc ma to mrzí ☹ pozitívne je, že si schopná otehotnieť a je veľká šanca, že ďalšie tehotenstvo bude v poriadku 😉 gynekologička ti dobre povedala, príroda si to sama zariadi, ak niečo nie je v poriadku... držím ti palčeky!!!!

ollako
3. sep 2013

@veronika218 Ahoj prezila som nieco podobne, isla som na sonov 8tt nebolo vidiet plod ani srdiecko, tak lekar vravi, ze mozno som otehu neskor, skusime pockat a za dva tyzdne znova sono, najdlhsie dva tyzdne pre mna, to cakanie, neskutocne dlhe a strach co bude, dopadlo to zle, plod sa neobjavil ani srdiecko, ale citila som to v kostiach, vedela som, ze to tak bude, ziadne priznaky tehu, abslutne nic, ani krvacanie, nic tak rovno do nemocnice a na cistenie o dva mesiace som znova oteha teraz mam dvoch chlapciskov 😉

janka969
3. sep 2013

Aj mňa to mrzí, ale neboj sa raz budeš mať krásne bábätko. Viem čo prežívaš, ja som mala 4 potraty v priebehu 3 rokoch, už som ani nedúfala.A teraz mám doma prenádherné zdravé dievčatko. A to že to rodina vie sa netráp, aj u mňa to zakaždým rodina vedela, a bolo to fajn, lebo ma podržali, bez rodiny by som to psychicky nezvládla, Viem, že teraz prežívaš smútok, ale to je prirodzené, a musí to prebolieť, ja som sa zakaždým vyplakala a istý čas presmútila, ale nikdy nezúfaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre