Baby Jogger City Mini GT či Elite? Kvalitná náhrada za starší športový kočík Britax BM3, s kt. som spokojná (až na defekty)

Zodpovedané
1. feb 2021

Dobrý deň.

Potrebujem radu, teraz mám Britax B-Motion 3, starší typ, som s ním max. spokojná ale chcem zmenu - hlavne kvôli kolesám, už by som chcela večné kolesá, kde nedostanem defekt. Dlho som rozmýšľala že kúpim len BM3+, lebo sa bojím zmeniť kočík, s ktorým som spokojná. Ale natrafila som na BJ City Mini GT a pozdáva sa mi veľmi, verím že je kvalitný, len má menšie kolesá ako Britax - tak neviem, či sú postačujúce aj na terén. Pozerala som aj Elite, ale neviem, či nie je veľmi mohutný, alebo je taký ako Baby Jogger City Mini GT, len má väčšie kolesá? Na ňom sa mi nepáči predok, je veľmi športový. No ja potrebujem kočík do mesta aj terénu, bývam v historickom meste, kde sú kocky, jamy, rozbité cesty - a sem tam chodim aj po poľných cestičkach alebo na záhradu. Plus dcérka má rok a v kočíku spáva, chcem aby kočík vydržal do konca kočikovania.

Najviac sa mi páči City Mini GT, len či budem s ním aj na taký menší terén spokojná ako s Britaxom BM3.

Ďakujem za radu 😊

Ahoj,

Baby Jogger City Mini GT aj Baby Jogger City Elite sú oba super kočíky - kvalitatívne.

Baby Jogger City Mini GT

Baby Jogger City Elite

Sú za mňa vyššie ako tvoj Britax B-Motion 3 a sú aj ľahšie a dokonca skladnejšie.

Britax B-Motion 3

Oba sú porovnateľné - samozrejme s tým, že BJCMGT je menší, a teda trošinku menej terénny model (oproti Elite-u). A Elite je zasa väčší a aj trochu terénnejší z môjho pohľadu. Športový predok = terénnejšie využitie, mi to tak príde, fakt je to dobre spravený kočík čo zvládne všetko možné, ten Elite, ale áno, je kúštik väčší v porovnaní s GTčkom. Naopak, s Britax BM3 mi nepríde väčší, ak, tak skôr širší. Čo ale prispieva jeho stabilite.

Mám trochu dilemu, čo poradiť. Ak si bola naozaj extrémne spokojná s BM3, Britax B-Motion 3 Plus bude úplne vhodnou voľbou.

Britax B-Motion 3 Plus

Ak chceš niečo kompaktnejšie, šikovnejšie, City Mini GT bude terén dávať z môjho pohľadu rovnako dobre, ako tvoj doterajší Britax. Na druhú stranu, tak ako on, CMGT nemá polohovanie nôh, ale dá sa dorobiť. To na spánok, ktorý spomínaš, bude asi vhodné dať dorobiť. Alebo fakt zvážiť ten Elite/BM3+, ktorý polohovanie opierky nôh má.

Čo ti za to stojí viac? Ja by som si osobne buď zvažovala kúpiť novší Baby Jogger City Mini GT2, kľudne aj bazárový, ktorý tiež opierku má, plus je naozaj super šikovný na skladanie.

Baby Jogger City Mini GT2

Ako mestskej mamičke s občasným terénom mi príde najviac vhodný, najšikovnejší. A ja osobne kvalitu BJ kočíkov preferujem oproti rade B-Motion, takže ak by terén bol vyššou prioritou. Elite, hoc jednotkový, by bol mojou osobnou voľbou, ale príde mi tiež, že ak ty si bola spokojná s BM3 tak moc, skôr zvažuj jej pluskovú verziu v prvom rade.

Otázne potom ešte je, či chceš skôr zmenu, alebo niečo, s čím si ty sama overene spokojná.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli