Aký máš názor na Babystyle Egg2 a jeho korýtkové sedenie?

Zodpovedané
26. feb 2024

Ahoj,

chcela by som sa opýtať na kočík Babystyle Egg 2. Teda hlavne na športiak, ktorý má korýtkové sedenie.

V júni čakám svoje prvé dieťa a budúci dedko sa včera nechal uniesť a zaobstaral nám práve set Egg 2. Bojím sa, či to nebol neuvážený krok, pretože to nie je práve lacná záležitosť a pri výbere rozhodol hlavne dizajn, ktorý sa mi veľmi páči, ale nad funkčnosťou som neuvažovala.

Celú noc som prečítala rôzne názory na korýtkové sedenie. Bojím sa, či som neurobila chybu. Niektoré mamičky si to chvália. Dokonca som čítala, že bolo odporučené niektorými fyzioterapeutmi a ortopédmi, iní sú opačného názoru. Takže som teraz ohľadom toho v rozpakoch.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

o korýtkovom sedení som sa tu už viackrát vyjadrila. Nechcem sa opakovať, tak Ti sem pripínam moje nedávne odpovede:

V prvom rade zdôrazňujem, že nechcem touto cestou rozprúdiť diskusie. Korýtko - áno alebo nie. Je o tom popísané množstvo diskusií a názorov. Dokonca samotní odborníci sa nevedia zhodnúť. Posuniem Ti čisto moju osobnú skúsenosť.

Korýtkový ľah je úplne normálny a dokonca pre mnohé deti pohodlnejší ľah. Nôžky dieťaťa sú trošku vyložené. Korýtko sa nazýva aj „ergonomickým sedením”. Pre deti s vrodeným refluxom je dokonca odporúčaný pediatrom. Jediným problémom by mohlo byť to, že ak bábätko radšej správa na brušku, tak by sa mu korýtko nemuselo páčiť.

Ja mám tri deti. Ani jedno nemalo reflux. Pri všetkých som mala korýtkové kočíky. A sú zdravé, šťastné a nič sa im nestalo. Sedieť začali okolo 8. mesiaca. Do športovej časti vždy išli od 6. mesiacov, pretože boli veľký a vaničky zase malé. Pravidelne spali v športovom kočíku aj celý poobedný spánok. Pri cestovaní (3 až 6 hodín, s prestávkami na kávu) boli v autosedačke „vajíčku". To má podobný - korýtkový ľah.

Takže, vytvor si svoj názor. A nechaj sa ním viesť. Pomoc je fajn, ale niekedy viac škodí ako pomôže. Sme matky a najlepšie vieme, čo je pre naše deti dobré.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally