Cybex Priam športová nadstavba - nie je priúzka (pre dvojročné dieťa napr.)?

Zodpovedané
15. okt 2020

Ahoj Eli,

chcela by som sa spýtať, či podľa teba nemá Cybex Priam príliš úzky sedák v športovej časti? Mne to tak príde v porovnaní s neotocnymi športiakmi - a chcela som, aby nám Priam vydržal čo najdlhšie, lebo sa mi veľmi páči... ale mám obavy, či to nie je úzke pre také 2r dieťa napríklad. Plus, keď by som tam chcela dať ešte napríklad deku či fusak Lodger.

Ahoj,

Cybex Priam ako otočný model kočíka je užší. Každý otočný športiak je užší v porovnaní s neotočnými modelmi, teda ak nehovoríme o nejakom neotočnom lacnom nepodarku. Je to dané tým, že na konštrukciu ide skelet - konštrukcia sedadla s postrannými úchytmi, čo ho zužujú. Na neotočný model pripevňuješ sedák priamo na základnú konštrukciu bez potreby ďalšieho ohraničenia. Preto je bežné, že mamičky za svoj kočíkový “lifetime” majú minimálne dva kočíky - a to otočný/z kombinácie a neotočný ľahký skladný.

Ako dieťa rastie, tak sa menia aj jeho veľkostné potreby. Ale stačí niečo jednoduchšie ľahšie, pretože dieťatko často už aj dosť chodí a nechce byť stále v kočíku. A ty nepotrebuješ ťahať väčší ťažší kočík s otočným sedadlom. Ľahšie je vláčiť so sebou nejaký malý ľahučký športiačik.

Cybex Priam 3

Takže áno, je užší. Ale dieťa nepotrebuje 10 cm okolo seba na všetky strany. Ak nebudeš dávať huňatý fusak a tvoje dieťatko nebude na svoj vek extrémne veľké, vojde tak minimálne do dva a pol roka. Je to ale rôzne od tvojich predstáv a očakávaní, od dieťatka a jeho nárokov. A tak celkovo o pocite. Riaď sa sama sebou, keď tak kočík vymeníš. Je to predsa len vec - prostriedok a má byť pohodlný na pre prevážaného, ako aj pre tlačiaceho.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli