Easywalker Rudey vs. Jané Kawai - porovnanie kombinovaných kočíkov (skladnosť, terénnosť, pevnosť, kvalita, priestrannosť)?

Zodpovedané
1. feb 2021

Ahoj Eli,

na Easywalker Rudey som recenziu čítala, ako by si v porovnaní s ním ohodnotila Jané Kawai, čo sa týka skladnosti (skladá sa so sedadlom?), jazde po nerovných povrchoch (rozbité chodníky, poľná cesta,...), pevnosti konštrukcie, kvality materiálov, obratnosti a priestoru šport. časti?

Ďakujem.

Ahoj,

Jané Kawai mi príde šikovnejší v tom, že je vyšší plus kratší, a tým pádom trochu obratnejší na manipuláciu (vyššie položené ťažisko). Toto ti samozrejme neviem zaručiť, lebo ťažisko a ovládateľnosť je od človeka k človeku iná. Závisí ako od výšky (i stavby) postavy, spôsobu chôdze a tlačenia, plus výšky nastavenia rukoväte. Tá je dosť dôležitá, lebo ťažisko kočíka pri rúčke vyššie, než by ju človek mal mať, je vždy o čosi horšie. Tiež mi Kawai príde štýlovejší, čo je samozrejme subjektívne, ale tá chrómovaná konštrukcia a špecifické látky + farby poťahov mi prídu také dizajnovejšie.

Jané Kawai

Easywalker Rudey je viac pri zemi. Myslím tým nižšie, aj keď teda za mňa je to kočík skôr pre vyššie postavy. Je tým pádom stabilnejší, ale teda aj sa trošku na väčšej ploche točí. Ťažisko má za mňa dobré, samozrejme záleží čo čakáš a ako rýchlo a obratne chceš s kočíkom manipulovať. Jeho výhodou je podľa mňa priestrannejšie sedadlo a potom aj kompaktnejšie skladanie. A áno, je skladnejší, pretože má sedák, ktorý sa prekladá do seba.

Easywalker Rudey

Takže v skladnosti rozdiel nájdeš - konštrukcia je podľa mňa u Jané kompaktnejšia. Ale na druhú stranu, samotný sedák buď bude na nej, alebo oddelene, každopádne väčší. Pevnosťou sú to veeeľmi podobné kočíky a aj kolesá majú oba podobné - pevné, aj odpružené, aj keď nijak extrémne (nečakaj hojdanie retro kočíkov). Rozdiel je aj v strieškach - Jané ich má na hlbokej i športovej nadstavbe trošku dlhšie, ale na oboch sa predlžujú sieťkou, plus ten materiál je taký tenší. Nie je tenký, len oproti EW materiálom, ktoré sú také hutnejšie, sú tie Jané také poddajnejšie. Považujem ich ale za materiály kvalitné.

Takže priestororo to vyhráva asi skôr EW. Kratšou, obratnejšou konštrukciou zasa Jané. Skladanie je možno konštrukčne lepšie u Jané, ako aj nastavenie rúčky. Easywalker to vyhráva sedadlom, čo sa prekladá do seba. Materiály sú kvalitné tam aj tam, ale teda výzorovo iné. Kolesá má o trošku väčšie Rudey, ale kvalita aj prevedenie a terénnosť mi príde veľmi veľmi porovnateľná.

Je to dosť na osobnej preferencii, tak možno sama si zváž, čo sa ti pozdáva viac.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli