Ľahký, kompaktný no priestranný kočík pre súrodencov?

Zodpovedané
17. apr 2019

Ahoj Eli.

poradis mi super kocik pre dvojicky resp. surodencov?

Hladam:

  • velke sedadla, lebo starsi ma 2 roky (mladsi polroka, sedi, moze byt v smere jazdy)
  • sedenie vedla seba, lebo sa obaja radi kukaju
  • lahky a spratny, lebo skladam casto do auta
  • dobre kolesa, aby zvladol aspon bratislavsky chodnik
  • idealne jedno rodicovske madlo, nie golfove palice

Zamilovala som sa do noveho Baby jogger City Tour 2 Double, aaaale netusim aky je v skutocnosti, kedze este len vysiel a samozrejme aj cena cez 500 e za golfac....aaaaa...ak existuje nieco podobne, budem super stastna :D :D (teraz mame Valco Snap Duo - super na jazdu, ale zabera cele auto a cez dvere a vytah musim na milimeter presne).

Ahoj,

Baby jogger City Tour 2 Double je určite dobrým nápadom. Nezabudni ešte na jednu vec - ak chceš niečo kompaktnejšie než už máš ( Valco Snap Duo, rátaj aj s užšími sedadlami a možno aj kratšími opierkami. Čím kočík bude užší, tým je aj celkovo menší, takže aj jednotlivé rozmery budú jednoducho zmenšené. Nevidím to však ako problém - pri dvoch deťoch, z toho jedno maličké, je nutné robiť kompromisy. A u teba vidím ako prioritu aktuálne práve kompaktnosť.

Baby Jogger City Tour 2 Double

Valco Baby Snap Duo

Mojou radou bude v prvom rade Baby Monsters Kuki Twin. Maličký pred a hlavne po zložení - perfektná šírka 89,5 cm, po zložení je veľký asi ako jednokočík. Polohovanie má do ľahu, fajn striešky, ale kratšie chrbtové opierky. Len na sedenie však podľa mňa aj staršiemu postačí. Cenovo vojdeš do 400 eur.

Baby Monsters Kuki Twin

Spomeniem aj Maclaren Twin Techno, čo je pohodlný a dobrý golfový dvojkočík, ale teda po zložení je, ako sa na golfky patrí, dlhý. Šírka je však 75 cm, tak neviem, ako je na tom váš výťah.

Z drahších modelov, ktoré za to stoja, spomeniem Mountain Buggy Nano Duo s fajn kolesami a super skladnosťou a dokonca aj vyššími chrbtovými opierkami. Za mňa jedna z top volieb, cenovo okolo 500 eur (madlo sa dokupuje zvlášť).

Mountain Buggy Nano Duo

Jeho terénny brat MB Duet so šírkou 65 cm a výškou opierok 64 cm, ohuruje nesmierne a dá aj terén. Cenovo je už úplne inde a je to tiež väčší (aj keď štíhly) kočík. Len stojí za spomenutie 🙂

Mountain Buggy Duet V3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli