Športový kočík Lionelo Natt - názor? Je vhodný aj na terén, zimu? Je v balení nánožník? Príp. iné alternatívy na Oravu?

Zodpovedané
9. feb 2021

Dobrý deň,

prosím Vás chcela by som sa chcela opýtať, na Vás názor na športový kočík Lionelo Natt - či je kvalitný a vhodný na kočíkovanie po nerovnom povrchu a ci je vhodný aj na zimné obdobie. U nás na Orave su zimy niekedy silné. A nikde v ponuke neviem nájsť, či je jeho súčasťou aj nánožník.

Pozerala som aj kočík Britax B-Agile M, len recenzie neboli veľmi dobré. Podmienkou sú gélove kolesá.

Ďakujem za pomoc a prípadnú radu aj iného podobného kočíka. 🤗🤗🤗

Ahoj,

tu je to trošku ťažké. Kočík v tej cene nový - nedá sa povedať, ani rátať s tým, že bude kvalitný. Bude to, naopak, jednoduchší, lacnejšie pôsobiaci kočík hodný ceny, za ktorú bol kúpený (veď si ho len porovnaj s inými športiakmi). Výkonnostne, bude OK. ALE jedná sa o mestský kočík s nie gélovými, ale penovými (EVA materiál) kolesami, čo sú najľahšie, najlacnejšie, ale aj najmenej terénne a odolné - veľmi podobne, ako u Britax B-Agile M, o ktorom ako sama hovoríš skôr čítaš negatívnejšie názory na jazdné vlastnosti. Oba, pre nižšiu cenu, nie veľmi odpruženú konštrukciu a celkovú tvrdšiu jazdu nie sú veľmi vhodné na terén či zimu (sneh).

Britax B-Agile M

Naopak, na ťažšie podmienky sa skôr treba pozerať po kvalitnejších, hoc i bazárových modeloch drahších značiek, možno trošku ťažších a menej skladných, ale čo také podmienky aj ustoja.

Ak si pozerala Britax, tak skús kuk aj na Britax B-Motion Plus.

Britax B-Motion 4 Plus

Naj by pre teba na také podmienky, ako aj priestorovo pre dieťa bol Baby Jogger City Mini GT(2) alebo Baby Jogger City Elite.

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Elite

To sú kočíky skôr vhodné do takých podmienok. Alebo kuk bazárové TFK kočíky. Aj z nových sa vcelku dá kúpiť (nie je to extrémna cena) TFK Dot 2. Ten je menší, ale schopný kočík. Samozrejme na ťažší terén alebo sneh bude treba skôr trojkolky s väčšími kolesami.

TFK Dot 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli