ABC Design Salsa 4 - je vaničková časť vetrateľná, polohovateľná? Akú prípadnú alternatívu?

Zodpovedané
6. jún 2019

Zdravim,

v novembri k nam prvykrat prileti bocian, budem vdacna za radu ohladom kocika. Velmi sa nam paci ABC Design Salsa 4, nakolko nam pri prehliadke na predajni prisiel lahko ovladatelny a celkom "peroval". Chcela by som sa vsak spytat, da sa vanicka zodvihnut, resp. polohovat? Pytam sa kvoli pripadnemu refluxu babatka.

Tiez by ma zaujimalo, ci ma vanicka zo spodu system "vetrania" - vraj to niektore kociky maju, otazka je, ci je to okej v zime. Kocik chceme kupit vo farbe, kde neponukaju moznost vyroby s nafukovacimi kolesami. Znizi sa tym funkcia perovania?

Zaujima ma tiez vas celkovy nazor na tento kocik. Pripadne, viete mi uviest nejaku alternativu, ktora prilis neuleti s cenou?

Dakujem krasne 🙂

Ahoj,

k vaničke - hlboká časť ABC Design Salsa 4 sa nedá polohovať, ani nemá v spodnej časti extra dierky / vetranie. Je však dobre spravená - dostatočne otvorená i zakryteľná, s obrovskou strieškou (vetranie je v nej) a veľa priestoru v nej. V zimných mesiacov spodné odvetrávanie aj tak nevyužiješ.

ABC Design Salsa 4

Ja osobne nie som veľmi zástancom polohovania vo vaničke, takže to, že tam nie je za mňa nie je problém. Ľudí to potom láka, ak dieťatko plače, dajú ho vyššie lebo “nevidí”. Ak nesedí, tým mu však nanešťastie škodia. V prípade reálneho refluxu, ktorý ani nevieš, či budete mať, je úplne postačujúce mierne podložiť matrac v spodnej časti - či už zloženou plienkou, dečkou a pod. Alebo, ak už chceš “profi” systém, klinom na to určeným (super je napríklad Cuddleco z pamäťovej peny; a nie je ani priveľký). Toto by som však riešila až po tom, čo ozaj malinké refluxom trpieť bude. Držím však palce, aby nie 🙂

Funkcia pérovania - je daná konštrukčne, takže typom kolies sa nemusíš trápiť. Nafukovacie kolesá prémiovej verzie Air tomu ešte môžu dodať, ale nie sú žiadnou nutnosťou, ak nepotrebuješ extra terénny výkon.

ABC Design Salsa 4 Air

Za mňa, v tejto cenovej kategórii výborný kočík, naviac nie ťažký. Výber určite schvaľujem a skôr by som sa ho držala. Porovnateľné - snáď outletový Concord Wanderer/ Camino (kuk aj kiido), Jané Kendo (ak z tých menších a ľahších), či, z lacnejších variánt, Kinderkraft Grande.

Concord Wanderer

Concord Camino

Jané Kendo

Kinderkraft Grande

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli