Aká dvojkombinácia do mesta a mierneho terénu konkuruje kočíku Bugaboo Fox 2?

Zodpovedané
10. máj 2022

Ahoj,

idem kupovať kočík pre augustové/septembrové bábo. V mojom okolí dosť volia Bugaboo Fox 2 a Bugaboo Fox 3. Rada by som videla aj iné možné varianty. Budem sa pohybovať v meste a v miernom teréne.

Ktoré kočíky môžu konkurovať kočíku Bugaboo Fox 2 a Bugaboo Fox 3?

Ďakujem

Ahoj,

Bugaboo Fox 2/Bugaboo Fox 3 sú častou a dobrou voľbou veľa rodičov. Jedná sa o dizajnový a ľahký kombinovaný kočík (10 kg), ktorý má dobré jazdné vlastnosti, kvalitné prevedenie a je veľmi priestranný.

Konkuruje mu určite Cybex Priam 3/Cybex Priam 4, ale čo sa týka jazdných vlastností po nerovnom teréne, tak vedie Fox. Záleží teda v akom teréne sa budeš najčastejšie pohybovať.

Ďalším konkurentom býva Joolz Day+, ktorý je rovnako ako Priam. Je to skôr mestský typ kočíka, ale ľahší terén zvládnu bez problémov.

"Terénnejším" variantom je potom Joolz Geo2 (a teraz už nový model Geo 3, ktorý pridáme do našej Kočíkopédie čo najskôr). Navyše má výhodu, že sa dá prerobiť na súrodenecký kočík.

Ďalej ma napadá aj Easywalker Harvey3, ktorý patrí tiež k tým ľahkým kočíkom. Dá sa tiež prerobiť na súrodenecký kočík. Momentálne prebieha jeho dopredaj kvôli nástupu nového modelu (Easywalker Jimmey), takže sa jeho kúpa oplatí.

Spomínaná novinka Easywalker Jimmey by mohol byť tiež zaujímavým konkurentom. Viac sa o ňom môžeš dočítať v tomto článku.

Dobrou voľbou sú aj veľmi obľúbené kočíky značky Moon, ktoré navyše majú lákavejšiu cenu. Konkrétne to sú tieto modely.

A nemenej obľúbeným je aj model ABC Design Salsa 4 Air. Je teda o niečo málo ťažší, ale má úžasné jazdné vlastnosti aj ľahké ovládanie . Sama som ho mala vo výbere Fox/Priam!

Výber to rozhodne nie je jednoduchý. Každý kočík je iný a veľmi záleží čo všetko od neho požaduješ.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia