Aký fusak do kočíka Bugaboo Cameleon 3?

Zodpovedané
4. okt 2022

Ahoj,

hľadám fusak do kočíka Bugaboo Cameleon 3. Bábatko očakávam v polovici novembra. Rozmýšlala som nad originál fusakom ku kočíku Bugaboo Performance, ale počula som, že nie sú také teplé. A vraj sa v ňom nedá babätko poriadne zababušiť.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

áno, značka Bugaboo ponúka originálny fusak Bugaboo Performance. Ten je L-kového tvaru, čiže sadne do kočíka.

Ja som v spojitosti s ním nepočula o výhradách, ktoré spomínaš. Takže ich neviem potvrdiť a ani vyvrátiť. Páperové fusaky pôsobia tenko, no sú dostatočne hrejivé podobne ako páperové bundy. Osobne som vždy moje novorodené deti (narodené október, december a január) dávala do fusaku v zavinovačke. A priestor na prefúknutie u fusaku veru nebol.

Pripájam krátku špecifikáciu fusaku:
Fusak Performance je vyplnený hrejivým páperím a je doplnený novou odnímateľnou vložkou. Tá je plnená perím, ktorá dieťaťu zaistí maximálne teplo a pohodlie aj v tých najväčších mrazoch. Túto vložku môžeš s ohľadom na aktuálnu vonkajšiu teplotu vložiť do fusaku, alebo ju vybrať.

Vrchný materiál fusaku je vybavený vrstvou z Teflónu. Vďaka nej je odolný voči vode, snehu a vetru. Rovnako tak odolné sú aj zipsy. Pomocou nich môžete fusak mierne pootvoriť pre lepšiu cirkuláciu vzduchu, alebo ho úplne rozopnúť a jeho spodná časť použiť ako pohodlnú podložku do kočíka. Vo vnútri fusaku sa nachádza aj ochrana proti zašpineniu od topánok. A nechýbajú ani reflexné prvky.

Fusak je kompatibilný so všetkými kočíkmi Bugaboo. Výhodou je jeho možnosť prania v práčke.

Sú však vyhovujúce aj univerzálne fusaky iných známych značiek. Ja mám napríklad univerzálny a multifunkčný fusak Monti od značky Emitex. Podrobnejšie som ho opísala v nedávno zodpovedanej otázke:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally