Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký je kočík Peg-Pérego Ypsi?

Zodpovedané
25. nov 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka Peg-Pérego. Hľadám trojkombináciu alebo môže byť aj dvojkombinácia.

Našla som Peg-Pérego Ypsi Combo 2020 New Life. Vyzerá celkom fajn. Určite chcem, aby mal nafukovacie kolesá a športová časť bola otočná.

Aký je Tvoj názor na tento kočík?

Ďakujem

Ahoj,

nemôžem povedať, že by bol kočík Peg-Pérego Ypsi zlý.

Toto sú mínusy z môjho pohľadu:

  • malé rozmery vaničky iba 75 × 31,5 cm - ak sa ti narodí väčšie bábätko, tak sa ti do nej veľmi skoro nezmestí,
  • chýbajúce vetracie otvory na vaničke,
  • opierka nôh na športovej časti bez možnosti polohovanie - nepraktické,
  • skladanie kočíka je spravené nepraktickým a náročným spôsobom,
  • chrbtová opierka športovej časti má iba 49 cm - čo je dosť málo,
  • bojím sa, že jeho konštrukcia sa ti po čase rozhŕka.


Peg-Pérego Ypsi

Peg-Pérego Ypsi je novinkou značky Peg-Pérego pre 2018/2019 a zároveň bratským modelom prakticky totožného Agio Z4 - podznačky určenej pre americký trh. Skratka YPSI (Your Parenting Style Idea - Tvoj Nápad pre Rodičovstvo v Štýle) vystihuje kombináciu talianskeho šmrncovného looku a zároveň množstva praktických funkcií, ktoré Ypsi prináša. Tento moderný, luxusne pôsobiaci full-featured športový kočík dokáže tiež vytvoriť plnohodnotnú kombináciu. Nadstavby tiež možno pripojiť na samostatne dokúpiteľný stojan pre pohodlie aj doma. Vďaka odpruženiu a kolesám dostatočnej veľkosti zvládne aj občasnú trávu či iné nerovnosti. Výhodou je aj mechanizmus aretácie umiestnený na boku konštrukcie, takže sa nemusíš zohýbať až ku kolesám. Pri nákupoch oceníš aj extra priestraný nákupný košík so sklopnou zadnou stranou pre bezproblémový prístup.

Športová časť korýtkového typu je dostatočne priestranná a naviac sa chváli vysokou nosnosťou. Dá sa polohovať celkovým naklonením až do ležiacej polohy. Pri skladaní sa tiež dá preložiť v polovici, takže ju v ktoromkoľvek smere zložíš aj spolu s konštrukciou. Opierka nôh sa síce samostatne polohovať nedá, no v prípade potreby sa látka dá vypučiť pre zvýšenú polohu nôh napríklad v poloľahu. Pre používanie od narodenia si okrem hlbokej vaničky s polohovaním vhodnej aj na nočné prespávanie môžeš dokúpiť tiež autosedačku Peg-Pérego Primo Viaggio - adaptéry Primo Viaggio Links sú už v cene podvozku. Dostupné budú aj adaptéry na iné značky s koncovkou Maxi-Cosi.

Ak by som ti mala odporučiť niečo podobné, tak skús radšej siahnuť po modeli Baby Jogger City Premier. Je to luxusný športový kočík s otočným korýtkovým sedadlom. Ložná plocha sedáku je jednou z najdlhších na trhu. Nožnú opierku môžeš pre väčšie dieťa dokonca predĺžiť. Väčšie kolesá sú plne odpružené a zvládnu aj zhoršené podmienky. Vyniká jednoduchým systémom skladania, ktorý zvládneš aj jednou rukou. Po poskladaní je kompaktný. Pomocou adaptérov k nemu dokážeš pripojiť autosedačku alebo hlbokú vaničku. Na výber je užšia skladacia vanička Compact alebo pevný Deluxe model.

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Premier je nástupcom modelu City Versa. Vznikol skĺbením najlepších vlastností Versy a populárneho City Selectu. City Premier je luxusný športový kočík s otočným korýtkovým sedadlom. Ložná plocha sedáku je jednou z najdlhších na trhu. Nožnú opierku môžeš pre väčšie dieťa dokonca predĺžiť. Väčšie kolesá sú plne odpružené a zvládnu aj zhoršené podmienky. City Premier vyniká jednoduchým systémom skladania, ktorý zvládneš aj jednou rukou. Po poskladaní je na full-size kočík prekvapivo kompaktný. Pomocou adaptérov k nemu dokážeš pripojiť autosedačku či hlbokú vaničku. Na výber je užšia skladacia vanička Compact, či pevný Deluxe model. Všetku výbavu vrátane detského madla je nutné ku kočíku dokúpiť osobitne.

Prípadne si skús pozrieť dizajnovo veľmi zaujímavý a nevšedný Jané Muum V2. Je všestranný, čo sa jeho funkcií týka.

Jané Muum V2

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally