Aký je zásadný rozdiel medzi Joolz Day a Joolz Geo?

Zodpovedané
9. aug 2022

Ahoj,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Aký je zásadný rozdiel medzi Joolz Day a Joolz Geo?

Na Day sa mi veľmi páči vanička, ktora sa dá otvoriť. Cirkulácia vzduchu a výhľad bábätka za mňa super. Pri synovi som mala kočík, ktorý mal tiež túto výhodu a bolo to naozaj super. Veľmi sa mu na brušku v kočíku páčilo. Teraz mi to vychádza podobne, že bábätko bude marcové, preto by som takúto vanička v lete rozhodne využila.

V čom by mohol byť Geo lepší?

Priznám sa, že mi to na tej vaničke chýba. Inak dizajnovo je krásny.

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade som rada, že si sa opäť ozvala.

Ako som Ti už napísala v prvej odpovedi. Kočíky značky Joolz majú penové kolesá. Tie sú vhodné do mesta, pretože sa do nich zapichujú kamienky, čím sa ničia. Odpruženie majú tiež tvrdšie. Ani keď si k nim zakúpiš nafukovacie pneumatiky (čo ešte naberie na váhe), tak ani tie nespravia kočík mäkký.

Pri Tvojej 153 cm výške nie sú pre teba vhodné. Všetky modely - Joolz Day2, Joolz Day3 alebo Joolz Geo2 majú vyššie umiestnené sedadlá na konštrukciách. Rodičovská rukoväť je tiež vyššia. Teda sú vhodnými pre vysokých (170 cm) rodičov. S váhou cca 13 kg sú tažšie a po zložení zaberú veľa miesta v kufri auta.

Viem, že sú dizajnovo krásne a srdce Ti po nich piští, ale budeš sklamaná a budeš sa trápiť.

Jediným, ktorý by Ti mohol vyhovovať jazdnými vlastnosťami je nový Joolz Geo3 Mono. Ten má kolesá z tvrdenej gumy. Ale inak je svojou 13 kg váhou a výškou konštrukcie podobný predchodcom. Takže za veľa peňazí je málo výhod pre Teba.

Pripájam Ti otázky, kde to potvrdzujú samotné mamičky. Aké sú ťažké a koľko zaberú miesta v kufri auta.

Ak chceš niečo skladné, kvalitné a vhodné pre Tvoju výšku, tak si skôr pozri model Bugaboo Fox3.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally