Aký skladný športový kočík pre vysoké dieťa sa dá dať do úplného ľahu?

Zodpovedané
22. máj 2022

Dobrý deň,

viem, že o športových kočíkoch je tu toho dosť, ale chcem sa poradiť. Syn bude mať 2 roky, je vysoký a nosí veľkosť 104. Vyzerá skôr na 3 roky 😀

Hľadám skladný kočík na cesty, ktorý sa dá dať do úplného ľahu.

Zvažujem Joolz Aer, Easywalker Jackey, prípadne Cybex Eezy S2. Raz sme už mali aj Bugaboo Bee 3 a chcela som ho kúpiť nazad, ale je len do 15 kg. My chceme do 22 kg. Nechám si poradiť aj iné značky a typy, ktorý by nám aj veľkostne vyhovoval.

Aké sú Tvoje odporúčania na kočík, do ktorého sa synček zmestí?

Ďakujem

Ahoj,

Bugaboo Bee 3 je do 17 kg, ale uvezie viac. Sama ho mám doma a občas sa zviezol aj starší syn, ktorý mal v tom čase 20 kg 🙂 .

  13 skúseností

Ak chceš úplný ľah, tak by som vylúčila z výberu. Chrbtovú opierku je možné sklopiť len do takého poloľahu, ale väčšine starších detí táto poloha pri spánku nevadí.

  11 skúseností

Cybex Eezy S+² všetko spĺňa, ale nie je úplne vhodný pre väčšie deti kvôli kratšej chrbtovej opierke. Je možné, že by si ho čoskoro menila za iný.

Z Tvojho výberu by som teda najviac odporúčala Easywalker Jackey, ktorý je určite veľmi dobrou voľbou a spĺňa všetky Tvoje požiadavky.

Ďalej odporúčam aj Babystyle Oyster Zero alebo jeho novší model Babystyle Oyster Zero Gravity . Patrí k tým veľmi priestranným kočíkom, ktoré sú zároveň skladné a ľahké.


Môže to byť aj Baby Jogger City Mini2 4 alebo Mamas&Papas Armadillo. Obidva majú už skoro 9 kg, ale ponúknu dlhú ložnú plochu.


A ak by si chcela ešte niečo viac kompaktného, ​​tak odporúčam Baby Jogger City Mini Zip. Poteší veľmi ľahkou hmotnosťou (cca 7 kg), skladnosťou a má dostatočne dlhú ložnú plochu na svoj typ.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂


Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia