Aký športový kočík vhodný už od narodenia? Veľký, priestranný, a ideálne aj otočný

Zodpovedané
14. okt 2019

Dobrý deň,

nejaký športový kočiar od narodenia? Veľký, priestranný, a môže byť aj v oboch smeroch.

Ahoj,

ak chceš od narodenia používať rovnaký športiak, určite je dôležité, aby bol kvalitný, dobre spracovaný a pohodlný. Sranda, ale na začiatku (prvý rok minimálne) naopak ani tak neoceníš priestrannosť, lebo maličké tam bude aj celkom stratené. Ale rozumiem, že z pohľadu čo najdlhšieho využitia sa ti bude hodiť priestranný model. Pri používaní od narodenia určite preferujem otočný model, presne ako vravíš. Dá sa aj bez toho, ale príde mi to lepšie - môcť si novorodenca k sebe otočiť. A ešte jednu vec silno odporúčam - zaobstarať si nejaké vložné hniezdo, tašku, alebo aspoň vložku, ktorá mu priestor spohodlní, zmäkčí, vyplní, aby sa cítilo zavinutejšie a v bezpečí ako u teba v brušku.

Škoda, že neuvádzaš rozpočet ani terén, je toho veľa, čo sa dá využiť. Každopádne, taký prehľad fajn modelov:

Ja sama som od narodenia využívala Stokke Scoot - aj keď sa to nezdá, pre dieťa veľmi pohodlný a “ochraňujúci”, synovia sa v ňom vozili radi. Len či ti ťažisko sadne pri otočení v protismere jazdy je dobré si vopred overiť.

Stokke Scoot V3

Podľa mňa je už od narodenia skvelý aj Britax Go Big 2 s vložnou mäkkou taškou, priestranný, pohodlný, úžasná ovládateľnosť.

Britax Go Big2

Z tých ľahších je fakt super aj Valco Snap Ultra Trend - v podstate prispôsobený práve už na vozenie od narodenia.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Ja by som zvážila aj Joolz Hub s vložkou pre novorodencov. Príde mi ako skvelé riešenie, aj keď samozrejme sú aj priestrannejšie kočíky (do budúcna).

Joolz Hub

Za mňa sú vhodné aj Mamas&Papas kočíky - okrem Mamas&Papas Urbo 2, Sola by som pozrela aj výpredajovú alebo bazárovú Sola City.

Mamas&Papas Urbo 2

Mamas&Papas Sola 2

Mamas&Papas Sola City

A taká všeobecnejšia rada - v podstate každý športový kočík s úplným ľahom je všeobecne možné použiť už od narodenia. Dôležité faktory, ktoré tu ale zvážiť zahŕňajú, či je jazda dosť pohodlná (nech to nie je najtvrdší, najlacnejší model, ak je novorodeniatko rovno v športiaku). A tiež vhodné polstrovanie a ochrana pred počasím (strieška, prípadne aj bočníce, celkovo poltrovanie, nánožník).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli