Bugaboo Cameleon 2/3 - na zimu, namiesto Moon Jer-R? Či aký iný, dobre ovládateľný?

Zodpovedané
26. sep 2019

Ahoj,

idem po radu. Mám 23mesačné bábo dlhé 83 cm (pomerne dosť vysoké), a momentálne sa vozíme v športovom kočíku Moon Jet-R 2019. Páči sa mi na ňom akurát nízke položenie sedačky, a že ide o klasické sedenie. No neviem si s ním predstaviť zimu, to ovládanie je strašné.

Mali sme dvojkombináciu Joolz Day 2 a malému korytkové sedenie nevadí. Ovládanie bolo úžasné aj jednou rukou. Chcem sa pýtať, či je vhodné vymeniť Moon za Cam 2, 3 (veľkosť sedačky, ovládanie, zima)? Dieťa mi v kočíku spí denne 2 hoďky a využívam ho denne.

Ďakujem za radu príp. iný typ kočíka.

Ahoj,

napriek presvedčeniu, že Bugaboo sú skvelé kočíky - Cameleon nevynímajúc - ja osobne nie som presvedčená, že je to akurát ideálna voľba pre skoro dvojročné, podľa tvojich vlastných slov vyššie dieťatko. Sedák nie je malý, ale v tomto veku mi už kupovať iný kočík s otočným, a tým pádom jednoznačne menším sedadlom (oproti menšiemu a ľahšiemu kočíku neotočnému) príde zbytočné. Ak vyslovene nevyžaduješ kočík s reverzibilným sedadlom (čo si myslím, že po tom, čo si už vybrala a mala tvoj Moon Jet-R, nevyžaduješ). Ja osobne by som sa priestorovo i pohodlnostne sústredila na odľahčenejšie modely so sedacou časťou neotočnou a aj priestrannejšou.

Bugaboo Cameleon 3

Moon Jet-R

Mojím návrhom, zohľadňujúc tvoju požiadavku ovládateľnosti a zimy, by bol napríklad trojkolesový Britax B-Motion Plus (je aj v štvorkolesovej verzii, ak je to požiadavka).
Nevýhoda - šikmejšie sedenie je vyvážená fajn (a bezúdržbovými) kolesami aj na sneh plus kopou priestorom… Ďalším kandidátom by mohol byť Nuna Tavo, možno aj ABC Design Okini.

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

Nuna Tavo

ABC Design Okini

Oyster Zero by bol super voľbou, ale vyslovene do snehu nie. Len čo sa manipulácie, priestoru i skladania týka. Mutsy Nexo tiež podľa mňa môže byť, ak teda je tvoj malý z tých chudších (je to pohodlný, ale užší športový kočík).

Babystyle Oyster Zero

Mutsy Nexo

A ak teda naozaj radšej korýtkový a aj otočný sedák, ja by som upriamila pozornosť na podstatne priestrannejší a aj super ovládateľný Baby Jogger City Premier, prípadne starší City Versa z bazáru.

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli