Cybex Talos S Lux verzus ABC Design Salsa 4 Air. Ktorý je lepší?

Zodpovedané
3. jan 2024

Ahoj,

vyberáme kočík pre druhého drobca a máme dilemu.

S kočíkom jazdíme naozaj veľa. Primárne po meste, ale občas aj po lesnej ceste, poľnej ceste a štrku. Dôležité je, aby sa dal kočík dobre ovládať jednou rukou a ľahko vyšiel nerovné obrubníky. Ďalšia požiadavka je aj veľký košík na nákupy. Skladnosť nie je nutná, jazdíme primárne MHD.

Rozmýšľam nad Cybex Talos S Lux (2023). Príde mi, že sa trochu lepšie ovláda, farby má krajšie aj spracovanie vyzerá kvalitne. Na druhú stranu je košík taký "nestabilný" a bojím sa, že pri väčšom naplnení by mi mohli veci pri nastupovaní do busu vypadnúť. Vyskúšala som aj s 2,5-ročnou dcérou sedenie v športiaku a zdalo sa mi to ako také malé "bidielko". Plocha na sedenie bola malá a zároveň pri jej 90 cm už celkom priestor naplnila a obávam sa, či by sa väčšie 3-ročné dieťa do športiaka vôbec pohodlne vošlo.

Druhý favorit je ABC Design Salsa 4 Air. Spracovanie a materiál mi príde menej kvalitné a aj napriek rovnakej hmotnosti mi pripadá oveľa robustnejší. Priestor vaničky aj športiaku je oveľa väčší (čoho sa trochu bojím aj pri športiaku, keď sa položí, aby nebol problém s priestorom v buse). Vanička má aj spodné odvetrávanie na pozeranie von, čo je super. Košík je veľký a pevný, ale zase je rozpolený tyčou. A trochu sa bojím aj brzdy, vraj sa často reklamuje.

Aký kočík je podľa Teba ten lepší?

Ani po troch návštevách rôznych predajní stále nemám jasno.

Ďakujem

Ahoj,

je zaujímavé ako opisuješ požiadavky na kočík. Pritom si neuviedla ani jednu podstatnú vlastnosť, ktorú by mal mať. Jednou z najdôležitejších vecí je predovšetkým výška rodičov.

Na jednej strane tvrdíš, že skladnosť nie je nutná, pretože jazdíte primárne MHD. No na druhej strane to vyvraciaš tvrdením, že sa trochu bojíš pri športiaku, že keď sa položí, aby nebol problém s priestorom v buse.

Tak trochu váham, ktorý kočík Ti mám odporúčať, pretože na každom z Tvojich favoritov vidíš nedostatky. Poviem to takto, ak už teraz vnímaš obavy a nedostatky na kočíku, tak ich budeš vnímať neustále aj po jeho kúpe.

No zabudla si na jeden podstatný detail - váha kočíka. Nevyberáš si teda ľahké modely. Každý z nich váži približne 15 kg. Vyššia váha kočíka je spôsobená tým, že ich konštrukcia je stavaná na každodenný prejazd nerovným dedinským terénom.

Zváž, či je pre Teba skutočne podstatné kupovať takto ťažký kočík.

Ak bývaš v meste, tak by som skôr siahla po ľahšom a spratnejšom kočíku. Napríklad Joolz Hub+ je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú prevažne po mestskom teréne. Vďaka nižšie položeným nadstavbám a nastaviteľnej rukoväti do výšky 107 cm je vhodný skôr pre nižších a stredne vysokých rodičov, ktorí zároveň ocenia aj nízku hmotnosť a jednoduchú manipuláciu umožňujúcu ovládanie jednou rukou. Zaujme tiež jednoduchým zložením s nasadeným sedadlom na konštrukciu a integrovaným ramenným popruhom. Po zložení nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť, pretože v zloženom stave stojí sám, čo ušetrí miesto pri uskladnení. Športové sedenie je obojsmerné a je možné ho napolohovať do takmer úplne rovného ľahu.

Prípadne zváž aj lacnejšie modely, ktoré spomínam v tejto mojej nedávnej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally