Ďalší, ľahký a skladný kočík (rýchlobežka) k športiaku Cybex Priam?

Zodpovedané
29. aug 2019

Dobrý večer prajem, prosím o radu. Mám 10 mes. dieťa, vozilo sa najprv v Cybex Priam 2018 vaničke, aktuálne Lux Seat - za obe u nás veľká spokojnosť. Športák Priam využívam denne. Nemusím ho skladať, lebo všetko mám v pešej dostupnosti v meste. Zvláda v pohode aj bežný terén (s kolesami All Terain).

Aktuálne hľadám niečo skladné do auta, na výlety, nákupy či návštevy. Kľúčový parameter nemusí byť výlučne skladnosť a nízka váha, skrátka nejaká "rychlobežka" k Priamu. Pokukujem po Cybex Eezy S+, resp. prosím o iný tip - cena nerozhoduje.

A ešte prosím jedna otázka, je k športovému kočíku Priam vhodný nejaký konkrétny nánožník, či univerzálny, resp. podľa čoho vyberať - alebo kašlať na to a dať len fusak 🙂 ?

Ďakujem za pomoc

Ahoj,

k tvojmu Cybex Priam-u budeš určite chcieť niečo, čo bude jazdnými vlastnosťami príjemné. Rozumiem tiež, prečo prvou myšlienkou bol kočík rovnakej značky.

A nemýliš sa - Cybex Eezy S+ je určite dobrou voľbou, najmä ak hľadáš niečo čo najmenšie a najľahšie. Je to ozaj malý a šikovný kočík - samozrejme treba rátať s tým, že aj omnoho, omnoho jednoduchší ako jeho veľký brat. Ale veľkosť kolies a celkové prevedenie práve na takú rýchlobežku akurát stačia a vyhovejú.

Cybex Priam so sedadlom Light Seat

Cybex Eezy S+

Pokiaľ neplánuješ brať rýchlobežku na nejaké zásadné túry, nebála by som sa ale ani kolies o čosi menších.
Mojimi cestovnými favoritmi sú kočíky ako GB Qbit+ All-City - krásne spravený a praktický - ale aj napríklad Ergobaby Metro, Easywalker Buggy XS… výhodou je u nich aj nie úplne najnižšia rukoväť a dostatočne vysoká opierka chrbta. Ak by ti dieťatko v kočíku veľmi nespávalo (až tak vtedy nezáleží na polohovateľnej opierke nôh), ja osobne by som sa pozrela aj na nádherný Mima Zigi.

GB Qbit+ All-City

Ergobaby Metro

Easywalker Disney Buggy XS

Mima Zigi 2017

Ak by si zvažovala aj niečo trošku väčšie (stále však menšie a ľahšie ako Priam), ja by som riešila asi Greentom Upp, Mutsy Nexo, Oyster Zero s dobrými jazdnými vlastnosťami a pohodlné pre dieťa.

Greentom Upp Classic 2017

Mutsy Nexo

Babystyle Oyster Zero

A čo sa týka nánožníka k Priamu. Ak naozaj musíš, cestou bude asi univerzálny Pinkie (originál nánožník k nemu nie je). Ja osobne by som ale asi ani nánožník nekupovala - vystačíte si s dobrým fusakom a to či už originálnym, alebo niečím na štýl Lodger 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli