Easywalker Jackey, Hauck Rapid 4D, Hauck Uptown verzus Hauck Travel N Care. Ktorý je naj?

Zodpovedané
1. sep 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadom športového kočíka. Prvá dcéra mala Bebetto Bresso a ten jej bol už v roku a pol úzky. Teraz má 15 kg a 100 cm.

Hľadám kočík pre druhú dcérku. Samostatne ešte nesedí, ale vanička jej je už malá. Hľadám kočík do 300 eur, ktorý je ľahký a spratný, vhodný do auta aj lietadla, ktorý nedostane defekt a je ľahko ovládateľný.

Pozerala som Easywalker Jackey, Hauck Rapid 4D a Hauck Travel N Care.

A ešte sa mi páči Hauck Uptown.

Ďakujem

Ahoj,

Bebetto Bresso je klasická dvojkombinácia kočíka s nižšou nosnosťou sedadla – 15 kg. Je to kočík určený pre rôzne vysokých rodičov, ktorí sa pohybujú po nerovnom teréne dediny.

Neuviedla si v akom teréne sa plánuješ s kočíkom pohybovať, Tvoju a ani partnerovu výšku, ani vek dieťaťa. Takže Ti neviem celkom presne pomôcť, keďže neviem základné kritériá výberu.

Zvažuješ kúpu extrémne odlišného typu kočíka ako bol Tvoj pôvodný. Tieto kočíky majú tvrdšie sedadlá bez mäkkej podložky a skoro všetky sú určené už pre sediace deti.

Hauck Travel N Care je však čisto cestovný typ kočíka veľkosti príručnej batožiny, ktorý je vhodný aj na rýchle presuny mestom. Plus je cenovo dostupný. Vďaka nízkej váhe a kompaktným rozmerom po zložení sa zmestí aj do menšieho kufra auta, alebo sa dá jednoducho odniesť na ramene vďaka zabudovanému ramennému popruhu. Kočík vďaka svojej priestrannosti sedadla vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Výška fixnej rukoväte (104 cm) sedí skôr nižším až stredne vysokým rodičom. Ak ho však plánuješ používať ako plnohodnotný športový kočík až do konca kočíkovacieho obdobia, tak to nezvládne.

Podobne je na tom aj Easywalker Jackey. Ja osobne ho v poradni odporúčam ako náhradu plnohodnotného kočíka tak okolo 1,5 - 2 rokov, kedy už dieťa netrávi v kočíku väčšinu času, ale potrebuje ho na oddych. Viem, že prejde hocijaký terén, pretože som o ňom napísala aj recenziu. No nie som si istá prejazdom v čerstvo napadanom snehu, pretože má menšie kolieska, ktoré sa môžu snehom obaliť a zablokovať.

Hauck Uptown a Hauck Rapid 4D sú variabilnejšie pre svoje nastaviteľné rukoväte, no nemajú rozmer príručnej batožiny, takže leteckú prepravu si zaplatíš. Inak sú to cenovo dostupné športové kočíky s moderným dizajnom pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu. Športové sedadlo je možné napolohovať do skoro úplne rovného ľahu a vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením. Oba majú kolesá s tvrdenej gumy a tvrdšie mechanické odpruženie. Uptown má iba zadné odpruženie, takže rozdiel oproti Bressu bude citeľný.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally