Existuje ľahký kočík pre ľudí žijúcich na poschodí a bez výťahu?

Zodpovedané
14. sep 2023

Ahoj,

som prvorodička a hľadám pre nás správny kočík. Bývame v meste ale v riadnom kopci. Ledva tam ako tehotná vyleziem.

Som nízka a chcela by som teda ľahký kočík a ľahko ovládateľný. Hlavne športový sa musí dať do úplného ľahu 180 stupňov. Ideálne by bolo, ak by sa dal otočiť v smere aj protismere. Do neho buď prenosnú tašku pre novorodenca, alebo ak sa bude dať nakliknúť vanička.

Bývame na poschodí a sme bez výťahu. Pokiaľ sa dá niečo dobre zložiť a nechať v pivnici, to by bol ideál.

Pozerala som Cybex Balios S Lux. Páči sa mi aj Cybex e-Priam, kedže ide sám. Tam mi tá váha až tak nevadí, len už je to dosť drahá záležitosť. Rada by som sa zmestila do 1000 eur a nemám problém s kočíkom z druhej ruky.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem za radu

Ahoj,

ak bývaš v riadnom kopci, tak určite odporúčam Cybex e-Priam. Je to Top kočík pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny a zároveň chcú kvalitný kočík s elegantným, moderným dizajnom. Po stlačení aktivačného tlačidla uľahčuje prejazd nerovným terénom, alebo napomáha pri tlačení do kopca. Po pustení rukoväte navyše spomalí a zastaví. E-priam možno samozrejme používať aj bez motora ako aj Cybex Priam 4. Hlboká vanička aj športové sedenie patria k tým priestrannejším na trhu, preto v nich bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Porozmýšlaj aj nad prípadnou kúpou e-Priamu z bazára. A radšej si kúp kvalitný kočík z bazára, ktorý plnohodnotne využiješ a pomôže Ti. Iný nový model kočíka Ťa môže iba sklamať, alebo Ti nebude vyhovovať. Každodenné tlačenie kočíka do kopca nie je najľahšie. A s pribúdajúcou váhou dieťaťa pôjde hore aj váha tlačeného bremena – teda kočíka.

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally