Existuje otočný športový kočík, ktorý je širší a má kolesá vhodné aj do terénu?

Zodpovedané
31. okt 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík pre chlapca.

Moje požiadavky:

  • väčšie rozmery (širší aj dostatočne dlhý),
  • kolesá do terénu,
  • predĺžiteľná strieška,
  • nánožník,
  • úplný ľah.

Vieš poradiť kočík, ktorý by bol otočný v smere aj protismere jazdy a spĺňal by tiež vyššie spomínané parametre?

Ďakujem

Ahoj,

výborným kandidátom je napríklad X-Lander X-Move. Je to robustný kočík s veľkými nafukovacími kolesami. Vďaka jeho zadnému odpruženiu si kočík zachováva dobré jazdné vlastnosti aj na off-road povrchoch. Pri prechádzaní nerovným terénom si kolesá dokážeš zaaretovať nohou, takže nie je potrebné sa zakaždým zohýbať. Sedadlo je možné polohovať až do ľahu a prispôsobiť si vieš aj opierku nôh. Tá má v spodnej časti dokonca integrovanú moskytiéru.

Ak chceš kočík, ktorý nie je až taký robustný, no hravo si poradí s nerovným terénom, tak si pozri model Zopa Move Cross alebo jeho novšieho vylepšeného brata Zopa Move Cross 2. Rozdiely medzi modelmi nájdeš v mojej nedávno zodpovedanej otázke. Zároveň v ďalšej nájdeš jeho porovnanie s kočíkom X-Move:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally