Gesslein F6 vs. ABC Salsa S 4 (Air) - porovnanie kombinovaných kočíkov. Ktorý vybrať?

Zodpovedané
19. okt 2020

Dobrý deň,

vyberáme kočík pre bábätko, ktoré sa má narodiť vo februári. Nevieme sa rozhodnúť medzi týmito kočíkmi (prípadne Gesslein F6 Air alebo Salsa S4). Preto by som Vás chcela poprosiť o Váš názor o porovnanie uvedených kočíkov a to vzhľadom na:

  • manipuláciu s nimi (váha, pohodlné otáčanie, pérovanie)
  • vhodnosť do ťažšieho terénu (kolieska)
  • polohy dieťatka v športovej časti
  • údržba
  • výdrž kočíka.

Vopred Vám ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Pekný deň prajem 🙂

Ahoj,

čo sa výdrže týka, drahšia no rokmi osvedčenejšia značka by podľa mňa bola skôr Gesslein.

ABC Design je dobrý model, ak si vezmeme do úvahy pomer cena-výkon, ale Gesslein mi príde o čosi vyššie.

Na druhú stranu, F6 je naozaj ťažký a robustný model. Ak budete kočík aj prevážať, nebude to nič extra.

Gesslein F6 Air+

Salsa 4 má priestrannejšiu športovú časť, ale Gesslein F6 ju zasa má prepracovanejšiu, s hrubšími látkami. Oba zvládnu ťažší terén, aj keď nafukovacie kolesá ABC Design Salsa 4 Air sú trošku vhodnejšie veľkostne.

ABC Design Salsa 4 Air

Ťažisko Gessleinov je zasa lepšie na manipuláciu. Údržbu tiež vyhráva Gesslein, keďže je plne prateľný, ale látky ABC sú podľa mňa nie tak ťažké na dočistenie. Takže tým by som sa asi nerozhodovala.

Ak by som si mala vybrať z pohľadu kvality, vyberiem Gesslein F6 Air+. To je jediný model, čo sa ešte vyrába. Ak to tam nie je dopísané, len to predajca nedopísal, ale Air boli už pomerne dávno a dokúpim aj predné neotočné kolieska, ak plánuješ aj ozaj terén. Ak by mi šlo len o mesto a nerovnosti v ňom, Salsa 4 by bola moja voľba (Salsa 4 Air mi príde už trochu ťažká do mesta).

ABC Design Salsa 4

Naj kompromisom mne osobne príde Gesslein FX4 Classic, čo by bol ideálny váhovo a skladnostne do mesta. Ale ok aj na horšie nerovnosti.

Gesslein FX4 Classic

A na druhú stranu, ak by šlo o naj pomer cena-výkon čo sa týka kvality, ale aj terénnej
jazdy (bez ohľadu na skladnosť), tak Teutonia Trio je super nápadom.

Teutonia Trio

Manipuláciou skoro “jedným prstom” je zasa víťazom Britax Go Big.

Britax Go Big2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli