Je korýtkové sedenie vhodné pre 5 mesačné dieťa?

Zodpovedané
17. feb 2022

Ahoj,

chcela by som počuť Tvoj názor na korýtkové sedenie. Máme Bugaboo Cameleon 3, syn má 5 mesiacov a meria 74 cm. Do hlbokého kočíka sa nezmestí.

Je vhodné toto sedenie v ľahu?

Máme radšej kúpiť golfový kočík s úplným ľahom?

Ďakujem

Ahoj,

rady odborníkov sa v tejto téme líšia.

Môj osobný názor je, že je to úplne normálny a dokonca pre mnohých pohodlnejší ľah. A to preto, lebo nôžky dieťaťa sú trošku vyložené. Je to podobne ako pri autosedačkách.

Korýtko sa nazýva aj “ergonomickým sedením”. Jediný problém vidím v tom, že ak dieťa radšej správa na brušku, tak by sa mu korýtko nemuselo páčiť.

Je to moja osobná skúsenosť, keďže sama vlastním korýtkový kočík. Môj syn do neho prešiel v 5. mesiaci a veľmi rád v ňom spával.

Vyskúšaj prechod z hlbokej vaničky do športovej časti. Pokiaľ bude plynulým, tak nemusíš kupovať nový kočík.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally