Je kvalitnejší kočík Tutek Diamos Pro alebo Kinderkraft Nea?

Zodpovedané
2. dec 2022

Ahoj,

termín pôrodu mám na začiatku februára a začali sme s výberom kočíka. Obidvaja sme vyššej postavy. Bolo by fajn, aby bol kočík vhodný aj do horšieho terénu. Mala by to byť dvojkombinácia. Skôr ľahší, pretože v bytovke nemáme výťah. Musí byť kvalitný a nech nie je hneď rozheganý. Boli by sme radi, keby vydržal aj pre druhé dieťa.

Páčia sa mi dva kočíky: Tutek Diamos Pro a Kinderkraft Nea.

Ktorý je lepší?

Aké sú výhody a nevýhody jedného a druhého?

Máš s nimi osobnú skúsenosť?

Platí, že drahší je kvalitnejší?

Na internete som nenašla skoro žiadne recenzie. Tutek má nafukovacie kolesá a Kinderkraft gumené EVA pena.

Čo je EVA pena?

Ktoré kolesá sú lepšie do horšieho terénu?

Ďakujem

Ahoj,

drahší niekedy neznamená kvalitnejší! Aj super drahý kočík (Cybex Priam 3) môže mať chyby, ktoré sú skryté a môže byť reklamovaný. Napr. keď sa nepodarí výrobná várka ako to bolo pri konštrukcií Cybex Priam 3, konkrétne ročník 2021.

Eva pena:

  • Terén: jednoduchý - asfaltová cesta, dlažba v nákupnom centre, rovný trávnik, obrubník, malé výmole na ceste, drevené mostíky, lístie v parku.

Vyrábajú sa z mäkkej peny, ktorú nájdeš pod označením EVA pena. Sú vhodné do mesta alebo na menej náročné povrchy. Sú mäkké, preto do nich ľahko prenikajú kamienky a piesok, čo môže počas jazdy vydávať nepríjemný zvuk. Kočíky s týmito kolesami sú ľahšie a výrazne lacnejšie.

👍 Výhody:

  • Nižšia hmotnosť
  • Priaznivá cena

👎 Nevýhody:

  • Do koliesok prenikajú kamienky a piesok, takže kočík potom pri jazde „hrká“.

Vzhľadom na Tvoje požiadavky by som skôr odporučila model Kinderkraft Nea. Napísala som o ňom podrobný článok, ktorý si môžeš prečitať. Má použité kvalitné látky a celkový materiál. Oproti kočíku Tutek Diamos Pro má vyššiu 22 kg nosnosť sedadla a športové sedadlo sa skladá s konštrukciou, túto vlastnosť určite oceníš.

Ak by som však bývala v bytovke bez výťahu, tak by som sa zamerala na kočíky s funkciou dvojkolies. To znamená, že ho za sebou vytiahneš po schodoch. K tým ľahším, kvalitným a vhodným aj pre vyšších rodičov jednoznačne patrí korýtkové Bugaboo Fox 3 a Cybex Priam 4 so skoro úplným 165-stupňovým ľahom. Tieto kočíky vedia odvoziť viacero detí a stále ostávajú rovnako kvalitné. Zároveň máš možnosť dokúpenia terénnejších kolies, ktorými si kočík prispôsobíš aj do náročnejšieho terénu a ďalších rôznych doplnkov a príslušenstva.

Prípadne si pozri aj Jollz Hub+, ktorý po zložení dokážeš prenášať na ramene pomocou popruhu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally