Je lepší a praktickejší kočík Nuna Mixx Next alebo Cybex Balios S?

Zodpovedané
11. okt 2023

Ahoj,

dnes sme boli pozerať kočík pre nášho drobca. Hľadáme 2-kombináciu vhodnú do mesta ako aj na ľahšie prechádzky v teréne. Oslovili nás modely Nuna Mixx Next 2023 vo farbe Mineral a Cybex Balios S 2023 vo farbe Sky blue.

Ktorý z nich je lepší a praktickejší?

Aké sú výhody a nevýhody mnou vybratých kočíkov?

Ďakujem

Ahoj,

pozeráš kočíky, ktoré sú si veľmi podobné.

Cybex Balios S Lux je kočík vhodný pre vyšších rodičov. Má stredne položené nadstavby na konštrukcii a prispôsobenú výšku rodičovskej rukoväte do 111 cm.

Nuna Mixx Next je kočík vhodný pre vyšších rodičov. Má vyššie položené nadstavby na konštrukcii a prispôsobenú výšku rodičovskej rukoväte do 112 cm.

Obidva kočíky sú váhovo podobné a s vyššou 22 kg nosnosťou športových sedadiel. Konštrukcie a kolesá sú veľmi podobné a stavané do mesta a aj na dedinu.

Veľkosťou a vyššou nosnosťou nákupného košíka 10 kg, určite vyhráva Balios S Lux.

Športové sedadlo má o + 2 cm priestrannejšie Balios S Lux. Výhodou Nuny je zase sieťované odvetrávanie chrbtovej opierky, ktoré zabezpečuje kvalitné prúdenie vzduchu v teplých letných dňoch.

Hlboké vaničky majú veľkostne podobné a sú vhodné pre deti narodené v zime, pretože nasledujúcu zimu už trávia v športovom sedadle. Panoramatické okná a funkciu zloženia na placku, ktorá šetrí miesto, však nájdeš u Nuny. Vanička Nuna Mixx má viac funkcií a zároveň je prepracovaniejšia.

Ak by som sa ja rozhodovala, tak siahnem po Nuna Mixx Next pre prepracovanejšie funkcie hlbokej vaničky (panoramatické okno, zloženie na placku) a taktiež sedadla (odvetrávané sieťované sedadlo).

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally