Je možné spojiť dva kočíky BabyActive Musse, aby nám vznikol kočík pre dvojičky?

Zodpovedané
7. mar 2022

Ahoj,

máme kočík BabyActive Musse a sme s ním veľmi spokojní. Kočík je používaný len rok. Momentálne čakáme dvojičky.

Je možné kúpiť ten istý kočík a nejako ich dať dokopy?

Sú pre dvojičky vhodné len originál dvojičkovské kočíky?

Pre dvojičky veľký výber nie je, v obchodoch na ukážku maximálne 1 kus a všetky drahé.

Je možnosť dva spojiť?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

asi Ťa nepoteším, ale možné to nie je. A to z dôvodu bezpečnosti a aj manipulácie.
Z niektorých kočíkov ide skutočne urobiť dvojkočík, ale majú na to prispôsobenú konštrukciu. V tomto prípade je to nereálne, aj keby si kočíky k sebe na pevno zafixovavala. Vieš si predstaviť, aká by bola ťažká manipulácia? Dokopy by mal kočík 24 kg + váha detí. Na šírku by mal skoro 130 cm. To skrátka nejde 🙂.

Pre dvojčatá sú priamo určené kočíky. Sedenia buď môžu mať vedľa seba, za sebou (či čiastočne pod sebou). Ak by si sa kočíka naozaj nechcela vzdať, tak môžeš porozmýšľať aj nad variantom šatky/nosítka, keď jedno bábätko je v kočíku a druhé máš pri sebe.

Máš pravdu v tom, že v obchodoch je ponuka dvojkočíkov značne obmedzená oproti klasickým kočíkom. Najväčší výber je tak na eshopoch a bazároch.

Pozri napríklad k nám na bazár, či Ťa nejaký nezaujme.

Budem rada, keď mi napíšeš znova a pripíšeš všetky Tvoje požiadavky na dvojkočík – kam s ním budeš jazdiť, či si obmedzená priestormi a cenou. Určite nájdeme riešenie, s ktorým budeš spokojná! 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia