Je na mačacie hlavy v meste lepší Joolz Aer, Easywalker Jackey alebo Elodie Details Mondo?

Zodpovedané
25. apr 2022

Aho,

dcérka mala rok a používame Joolz Day 3. Potrebujem však niečo malé a skladné. Joolz Day 3 si určite plánujem nechať ešte do zimy. Dcérka zaspí v kočíku počas únavy, ale spánok určite nerozhoduje.

Potrebujem, aby prešiel aj mačacie hlavy na námestí. A chcem, aby to bol už posledný kočík. Rozhodujem sa medzi Joolz Aer, Easywalker Jackey a Elodie Details Mondo.

V obchode mali len Joolz Aer a Elodie Details Mondo. Tie sa mi veľmi páčili. Bojím sa však, že v Aer budem zakopávať o tú tyčku, ktorou sú spojené kolesá.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

citeľnejšie odpruženie majú určite modely Easywalker Jackey a Joolz Aer, takže by som volila jedného z nich.

Joolz Aer je v poslednej dobe veľmi obľúbený kočík. Na svoj typ má super odpruženie a aj keď má malé kolesá, tak toho prejde dosť. So svojimi 6 kg, patrí k tým najľahším kočíkom na trhu. Najviac zaujme svojim čistým designom a kvalitným prevedením. Chrbtová opierka sa nedá napolohovať do úplného ľahu, ale myslím si, že u starších detí to nevadí, pokiaľ v kočíku nespia pravidelne. Rukoväť je vo výške v 105,5 cm, čo je pomerne vysoko, takže si myslím, že by stredová tyč pri bicykloch prekážať nemala v chôdzi (ale záleží na Tvojej výške). Madlo a predĺženie nožičkovej časti je nutné dokúpiť zvlášť. Ako nevýhodu vidím aj nemožnosť zloženia spolu s madlom.

Easywalker Jackey je asi najväčší konkurent Aer a má presne to, čo mu chýba - či už je to možnosť úplného ľahu, polohovanie nôh alebo madla, ktoré je súčasťou kočíka. Hmotnosť má o niečo málo vyššiu - 7,5 kg, ale stále patrí k tým ľahším a skladnejším kočíkom. Pokiaľ kočík často skladáš, tak u neho oceníš vychytávku, kedy sa automaticky sám doskladá.

Obaja sú skrátka veľmi dobrou voľbou, záleží čomu dáš pri kočíku prednosť. 🙂

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia