Joolz HUB+ alebo ABC Design Salsa 4 Air? Aký kombinovaný kočík? Nižšia prvorodička, vyšší tatino a hlavne mesto...

Zodpovedané
8. jan 2021

Ahoj,

aj keď mám ešte nejaký ten čas, začala som si pozerať kočíky a v podstate mám dvoch favoritov, medzi ktorými sa neviem rozhodnúť, na každom je plus an mínus.

Bývame v Bratislave, takže kočíkovať budeme 90% času mesto, sem tam nejaká tráva, prípadne ľahšia poľná cesta napr. na výletoch. Ja mám 165 cm a partner je cca o 20 cm vyšší.

Prvým favoritom je Joolz HUB+ v zelenej farbe. V podstate sa mi veľmi páči dizajnovo, páčia sa mi reflexné kolesá a LED svetielko. Taktiež sa mi veľmi páči, že športová časť sa skladá v jednom kuse, je ľahšia a zaberie menší priestor v kufri.

Ďalším favoritom je ABC Design Salsa 4 Air v Asphalt Grey. Tu sa mi páči tá 3-kombinácia, teda že je za priaznivú cenu aj autosedačka, adaptéry a nánožník. Nepáči sa mi, že sa skladá športová časť v dvoch kusoch a aj pôsobí robustnejšie. Páči sa mi, že sú tu nafukovacie kolesá, a teda asi zvládne aj horší terén. Nie som však úplne stotožnená s farbou.

Oba kočíky som si dala do tabuľky a vypísala parametre do porovnania. V podstate každý ma svoje plus aj mínus, nejako extra sa v dĺžke korby ako aj športovej časti nelíšia, taktiež ani výška rukoväte a podobne.

Čítala som, že HUB je roztrasený, neporovnateľne s Day a Geo, ale tie nechcem, nakoľko nechcem korýtko. Preto sa chcem spýtať, čo si o tom myslíš, či Joolz HUB+ zvládne aj trávu, prípadne tú ľahšiu poľnú cestu, alebo nie. Či teda ísť do Salsy, aj keď som čítala, že je skôr pre vyššie maminky. Dilema je niekoľko týždňov a na nič som neprišla. Najlepšie je ich ísť asi pozrieť osobne, ale nie je taká šanca momentálne - a to, či zvládne terén, ako prvorodička úplne neviem odhadnúť.

Ďakujem 🙏🏻

Ahoj,

toto sú dva fakt odlišné kočíky.

ABC Design Salsa 4 Air je veľkostne aj váhovo ozaj RÁDOVO väčší kočík. Nižšej mamičke ho pravdu povediac až tak neporadím. Aj keď úplne mrňavá zasa nie si, tak prežiť by si to aj mohla.

ABC Design Salsa 4 Air

Menší priestor v kufri či nižšiu váhu ti však ABC Design Salsa 4 nesplní, a tá Air už vôbec nie.

Je to skôr cenovo stredný kočík s pekným priestorom vo vnútri. Je vyšší, väčší, ale aj s veľkým košíkom, nadstavbami a strieškami. Ak už, tak vyslovene na mesto (minimum zásadnejšieho terénu) by som brala jedine klasickú ne-Air ABC Design Salsa 4 (ušetrí ti peniažky, priestor aj naťahovanie sa so zásadnou váhou).

ABC Design Salsa 4

Joolz Hub+je opačnou stranou mince. Je malý, nízky, skladný model, ale samozrejme to sa odrazí aj na užšom sedadle. Nemyslím, že je roztrasený. V porovnaní s o dosť väčším, ťažším kočíkom je určite iná kategória jazdy. Celkovo je jazdne braný dosť pozitívne.
LED svetlá akurát by som ako nejaký zásadný prínos nebrala. Ľahšiu poľnú cestu s ním každopádne prejdeš, to skoro s každým kočíkom (občasne). Určite ho ber ako “malý” kočík a s takým ak budeš spokojná, bude ti vyhovovať. Minimálne na ten rok a pol, dva (možno aj dlhšie. To už ber ako bonus a nerátaj s tým ako s určitosťou. Ak ho chceš, tak ho objednaj, doma prezri, poskúšaj a prinajhoršom vrátiš. Cez eshop máš predsa právo do 14 dní kočík poslať späť. A v tejto situácii je to ešte o toľko viac zdôvodnené.

Joolz Hub+

Prípadne pozri Eemmaljunga NXT60 F, to je menší ale aj na nerovnosti vhodný kočík.

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli