Kočík pre januárové dieťa, na rôzny terén ale aj nakladanie do auta, a aj pekný by mohol byť 🙂

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

už dlhšie sledujem vaše rady ohľadom dobrého kočíka, ale ešte stále som si nevybrala. Všimla som si, že najlepšie je pozerať na dobrý športový kočík a poprípade len dokúpiť vaničku. Budeme bývať na dedine, čiže veľa prechádzok v rôznom teréne, ale za to ho budem aj veľakrát nakladať do auta - čiže chcela by som, aby bol kočík aj ľahkým, dokonca dizajnovkou 😊.

Veľmi sa mi páči Easywalker Harvey 2 (neskutočný dizajn, kvalita prevedenia, konštrukcia) - aj to že má čiernu konštrukciu a krásne farby - ale nepáči sa mi na ňom korýtkové sedenie. Potom som pozerala na osvedčený Cybex Balios S alebo Zopa Move, ale neviem. Čo sa týka ceny, tak do 800 EUR, alebo poprípade pozriem aj nejaký drahší bazárový.

Ahoj,

začala by som s tvojou srdcovkou - Easywalker Harvey2. Najmä teda vo verzii s all-terrain kolesami by ti mohol ozaj vyhovieť a ešte aj dizajnovú stránku spĺňa. Korýtkový typ sedenia - naozaj až tak vadí? Pre menšie deti, čo prechádzajú z vaničky do športiaku, je často ešte pohodlnejším, ako sedák klasický.
Ale rozumiem, že ak je ti to vyslovene proti srsti, asi s tým veľa neurobíš. Len som chcela podotknúť, že ak ti vo všetkom vyhovuje, možno by bolo fajn sa ho hneď nevzdávať 😉

Easywalker Harvey2

Cybex Balios S či Zopa Move by podľa mňa mohli byť - za mňa trochu viac Cybex (vyššia chrbtová opierka + XXL strieška športiaku), ale zasa striešku na vaničke má lepšiu Zopa. Je to najmä mestský model, ale zimu teda určite nejak dáte.

Cybex Balios S

Zopa Move

Okrem nich by som pozrela aj na novinku Moon Style - väčšie kolesá, super vanička, a stále relatívne ľahký a kompaktný (porovnateľný so Cybexom). Podľa mňa je krásna a funkčná aj aktuálna limitka - Jané Kawai, aj keď tam sú striešky priemerné, nie extra. Všetky ostatné funkcie vrátane dizajnu by ti splnil, tak si vravím, že možno - v prípade potreby - doplnenie nejakého uni šiltu je najmenšou námahou - čím vytvoríš perfektný kočík…

Moon Style

Jané Kawai

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli