Kočík SHOM Roberto Verino. Co si o ňom myslíte? Mate skúsenosti?

Zodpovedané
18. mar 2019

Popis má každý kočík napísaný úplne ideálny, ale iné je to v praxi, po pár týždňoch alebo mesiacoch používania. Ma už niekto skúsenosti, nakoľko je to relatívne novinka?

Ďakujem 😊

Ahoj,

Shom Roberto Verino Elegance, ktorý je u nás k dostaniu je model španielskeho distribútora vyrobený v Číne, zatiaľ či dizajnovo sa chváli vplyvom dizajnéra Roberta Verina. Ak mám pravdu povedať, pre mňa kočík pôsobí ako silne ovplyvnený dizajnérmi Cybex Priam-u, ktorý mi silno pripomína vaničkovou časťou i tvarom konštrukcie. Je to teda taká troška napodobenina, čo mne osobne tak úplne nešmakuje.

Shom Roberto Verino Elegance

Cybex Priam so sedadlom Light Seat

Odhliadnuc od toho, značka distribuuje viaceré lacnejšie modely a nemyslím si, že sa jedná vyslovene o kvalitu na mnoho rokov. Shom Roberto Verino Elegance si zaobstaraj najmä, ak chceš čo najefektnejší dizajn za o čosi menej peňazí, ale tak ho aj ber. Je to skôr dizajnovka, na ktorej najviac oceňujem vaničku - tá je fakt vydarená. Sedák je však dosť malý - na korýtko opierka s výškou 45 cm je podľa mňa málo (keď si vezmeš aj hneď nad ním umiestnenú striešku) - zmestíš tam tak maximálne dvojročné dieťa, možno ani to nie. Neskôr však kočík podľa mňa aj tak vymeníš za ľahší, kompaktnejší športiak alebo golfky, takže to nemusí byť problém. Ešte jedna vec, s ktorou rátaj - Elegance nie je model ľahký ani skladný, takže nie je vhodný pre autá s mini kufrom. Ak ti negatíva prevyšujú pozitíva, v tejto cenovej hladine je možné zohnať mnoho výkonnostne lepších modelov, dizajnovo možno trochu inde. Pozri možno aj Zopa Evoque.

Shom Roberto Verino Elegance

Zopa Evoque

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli