Kombinovaný/hlboký kočík s odpružením, priestranný a ľahký, pre nižšiu mamičku a za dostupnú cenu

Zodpovedané
13. júl 2020

Dobry den,

v prvom rade dakujem za vsetky clanky rady a kocikopediu... nastudovala som si vela kocikov. Ale finalne skusim poprosit o radu:
Som mama 4rocneho syna a cakame o 3 mesiace dalsieho synceka. Prvy sa vozi vo Valcu Snap 4 - ten kocik milujem, lebo je lahky, skladny, skvele odpruzeny, ma skvelu striesku, mnozstvo odkladacieho priestoru a da sa zlozit jednoducho (jedina nevyhoda je, ze obcas mu hrka lozisko, ale staci kociar nadvihnut a buchnut). Ja sama som 158cm vysoka, a teda ked kocik nalozim nakupom alebo vecami na vylet plus maly, je co robit. Byvame vo Viedni, teda cesta v mhd je kazdodenna, ale vela aj cestujeme na vylety, kde obcas zvladame aj nemestsky teren.

Hladam momentalne hlboky kocik pre nove babatko s podobnymi vlastnostami. Teda podstatna je pre nas vanicka a moznost pripojit sedacku na konstrukciu. Pozerala som kombinovane kociky, kde sa mi paci Kinderkraft Moov 3v1 (ma vsetko co ma kocik mat, plus rozmyslam, ze ak sa stane, ze prvy syn bude musiet do kocika, tak nahodim babetko do satky, prestavim na sportiak a dam tam starsieho (teraz ma 14,7 kg, teda vaham, ci to Kinderkraft da ako tuto moznost). Nemam ho vsak moznost vyskusat - vo Viedni nie su k dispo, tak vaham, da sa objednat z amazonu za 222 eur).

Co sa tyka inych modelov, bola som v obchodoch skusat a teda tie drahsie modely mi pridu ako neovladatelne vozy 😀 (Stokke, Peg-Perego), alebo ako malinke vanicky so ziadnym uloznym (napr. Joie). Jedine, co mozno zaujalo, je Bugaboo (ale neviem kt. model, plus sa mi vobec nepaci ten tvar) - a u mna jednoznacne laska na prvy pohlad bola Salsa 4 Air Diamond Edition od Abc Design, ale tam je cena naj, co som nasla, 600 eur - a bazarove sa este nepredavaju, nakolko je to novy model 2020. Nechcem investovat asi az tak vela, nakolko mozme v lete uz vyuzit nas Valco. Skusala som aj ine modely od nich, ale vacsina hroza, co sa tyka manevrovania. Len Salsa 4 usla svojim odpruzenim a aj sa mi paci dizajn, ulozny priestor, a nosnost 22 kg - a ze je lahka, zial aj trosku vacsia. A chybaju mi tam nafukovacie kolieska, inych sa bojim.

Este ma zaujala UPPAbaby Vista, ale tam prehrala cena a pride mi menej opruzena ako Salsa, i ked ten priestor pod kocikom krasa. Podla Vasich odporucani by som mohla pozerat aj po Espiro Only, Baby Desing Smooth, a este z rezencii na MK mozno Roan - ale ten ma maly kos, Neonato Puro Urban, Mutsy Evo,Touragoo?? Tie vsak tu vo Viedni nie su, takze neviem, ako sa manevruju... videa som si vo Vasom clanku pozrela.

Dakujem za Vase postrehy a Vas cas. Daniela

Ahoj,

čo sa Kinderkraft XMoov týka, nesadne ti. To preto, že ako 2v1 kočík ti v ňom starší syn bude absolútne natesno, najmä v kvôli dĺžke lôžka. Všetky 2v1 typy konvertibilné na sedák budú mať tento problém - veď ako by mohla vanička po prerobení na sedák stačiť po novorodencovi aj štvorročnému. To nepôjde.

Kinderkraft XMoov

Salsa Air má nafukovacie kolesá. Pozrela by som aj bazár, je to fajn voľba na to, čo popisuješ. Aj keď nie je tak ľahká. Ľahšia je n e-Air verzia. Tú ti odporučím a v dvojkombi býva aj celkom dostupná cenovo. Nebála by som sa penových kolies, pomôžu nižšej váhe a na Salse sú fajn spravené. Okrem toho, kočík je to odpružený pekne, čo znamená, že tá jazda nebude tak nepohodlná.

ABC Design Salsa 4 Air

Mimo toho, vo Viedni sú dostupné modely. To sa oplatí pozrieť. Odporúčam Moon ReSea S - nižší, pevný, skladný, čo je ideálne do MHD.

Moon ReSea S

Pozerala by som aj na Cybex Balios S.

Cybex Balios S

Quinny Zapp Flex Plus by pojal v korýtkovom sedáku aj staršieho. Mám odskúšané. A ja by som kuk aj bazár. Kľudne aj tu na MK, slovenský - veď z Viedne do BA na osobný odber to nie je tak ťažké, ak by ušetrená suma a kvalitný kočík, čo sa ani v Rakúsku nepredáva, stáli za to.

Quinny Zapp Flex Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli