Kombinovaný kočík pre dvojičky do terénu a na korčuľovanie - aký vybrať?

Zodpovedané
15. jan 2021

Ahoj,

chcela by som poprosiť pri výbere kočíka pre dvojičky - a čím sa riadiť. Určite do terénu, ale aby kolieska boli otočné. Tiež veľmi nie som za poľské kočíky. Aby kočiar aj niečo zniesol, ak by som s ním išla napríklad na kolieskové korčule na cyklotrasu. Neviem, či je lepšie mat 2 vaničky vedla seba, alebo za sebou - a čo má aké výhody, hľadám na internete skôr vaničky vedla seba.

Ahoj,

je extrémne dôležité si uvedomiť, že šport, beh, korčuľovanie je na kočík veľká námaha - a preto si o to viac pre dvojičky, dve deti, dvojnásobnú záťaž - treba vybrať jedine kočík, ktorý je na to určený.
A teda také sú, z hľadiska ťažiska, jedine kočíky vedľa seba. Konkrétne ti poradím Thule Urban Glide 2 Double. To je asi najlepšia voľba, akú môžeš v tomto prípade a aktuálnom čase urobiť. Dokúpiť sa samozrejme dajú aj vaničky, čo pre novorodeniatka určite urob, ale teda športovať je vhodné až zo zapásanými detičkami od obdobia, keď sú už pevnejšie, a teda cca od pol roka. Toto najlepšie skonzultuj potom s ich pediatrom, či už to vhodné je.

Thule Urban Glide 2 Double

Mojím ďalším odporučením je Mountain Bugby Duet (V3). Ten ale u nás už veľmi dostať nie je, tak keď tak pozri aj bazáriky.

Mountain Buggy Duet V3

A posledné modely, čo na takéto použitie sú vhodné, by boli buď dvojkočíky od nemeckej značky TFK, alebo možno Bumbleride Indie Twin. Ten nie je oficiálne na takéto použitie určený a skôr je to na veeeľmi príležitostné použitie športového druhu.

Bumbleride Indie Twin

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli