Ktorý kočík je extra skladný a ide do úplného ľahu?

Zodpovedané
21. mar 2022

Ahoj,

hľadám extra skladný kočík, ktorý budeme mať v aute a využijeme ho na príležitostné výlety, nákupy alebo dovolenku. V súčasnosti máme Britax Go Big a sme s ním spokojní. Len hľadáme k nemu doplnkový kočík.

Požiadavky:

  • úplný (takmer úplný) ľah,
  • kolieska, do ktorých sa nezapichujú kamienky,
  • nie úplne najmenšie kolieska (samozrejme, že budú menšie ako na Britaxe),
  • aby sa dal zložiť do veľkosti príručnej batožiny,
  • nemusí byť sedadlo do oboch smerov, ale bola by to výhoda,
  • bola by vhodná predĺžená strieška (ale nie je to podmienka),
  • aby nebol úplne tvrdý,
  • cena do 400, max. 500 eur.

Je to veľa požiadaviek, ale nie všetky je potrebné dodržať.

Aké sú Tvoje odporúčania na kočík?

Ďakujem

Ahoj,

najvhodnejším variantom je podľa mňa TFK Dot 2. Pôsobí trochu robustným dojmom a je ideálny pre vyšších rodičov. Hoci nemá nastaviteľnú rukoväť, tak je pomerne vysoký a nemá stredovú tyč pri zadných kolesách. Kočík je krásne odpružený a nechýbajú mu ani gumové kolesá so vzduchovými komorami, takže ani väčší terén nebude žiadny problém. Po zložení je navyše veľmi kompaktný.

Ďalší ma napadá veľmi obľúbený Cybex Eezy S+², ktorý je tiež ľahký a skladný.

Prípadne aj Babystyle Oyster Zero. Kolesá má tiež pomerne odolné. Navyše je naozaj priestranný a má extra dlhú striešku.

Podarený je aj jeho novší nástupca Babystyle Oyster Zero Gravity, ktorý prešiel radom vylepšením a najlepšia z nich je vychytávka vo forme automatického skladania. Hmotnosť sa o trochu zvýšila (8,5 kg), ale stále patrí medzi ľahké kočíky.

Z otočných a skladných modelov ma napadá Moon Resea Sport či Zopa Move.

Z uvedených kočíkov odporúčam jednoznačne TFK Dot 2. Má dobré odpruženie a najkompaktnejšie zloženie.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia