Ktorý športový kočík je vhodný do terénu a aj mesta?

Zodpovedané
11. aug 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 2-ročného syna s výškou 85 cm a váhou 14 kg. Máme Joolz Geo2, ktorý už veľmi nevyužívame. A ešte máme Cybex Balios S, ktorý nám vyhovoval. Teraz je už synovi nepohodlný.

Naše požiadavky:

  • spratný do auta,
  • musí zvládnuť aj horší terén,
  • vyššia nosnosť,
  • predĺžená strieška,
  • priestranný,
  • ľahko ovládateľný,
  • skladný,
  • otočný v obidvoch smeroch.

Páči sa mi Zopa Move Cross.

Bude vhodný pre 2-ročné dieťa?

Z bazáru som pozerala Britax B-Motion 4 Plus.

Ďakujem

Ahoj,

bazárový model Britax B-Motion 4 Plus je podobný kvalitnejšiemu a populárnemu modelu Baby Jogger City Mini GT2. Prečítaj si odpoveď, ktorú Ti sem pripínam. Opisujem v nej podobné modely, ktoré sú vhodné do Tebou spomínaného terénu:

Model ako je Zopa Move Cross by som pre 2-ročné dieťa už nekupovala, aj keď je to perfektný kočík.

Skôr sa pozeraj po ľahších a skladnejších kočíkoch. Napr. Bugaboo Bee 6 alebo predchodca Bugaboo Bee 5. Majú dvojité odpruženie kolies z tvrdenej gumy a jednoručné ovládanie, ktoré je TOP-kové. Bee 6 má 22 kg nosnosť športového sedadla a chrbtovú opierku s výškou 50 cm. To ho predurčuje na použitie aj pre väčšie dieťa. A to nehovorím o polohovaní chrbtovej opierky do úplného 180-stupňového ľahu a zároveň mamičkami vyhľadávanej funkcií kolmého 90-stupňového sedu.

„Hold", žiadny kočík nemá všetko! Ani jeden, nie je na 100% dokonalý. Vždy je potrebné spraviť menší alebo väčší ústupok.

Osobne Ti skôr radím aj neotočné modely. Napr. Thule Spring alebo už spomínaný Baby Jogger City Mini GT2. Tie využiješ až do konca kočíkovacieho obdobia.

Alebo potom športový kočík Easywalker Jackey, ktorý je hybridom na využitie v meste, na výlety a aj na dovolenky. Alebo jeho o čosi väčší bratský model s väčšími kolesami Easywalker Jackey XL.

Ak niečo cenovo dostupnejšie, tak si pozri Petite&Mars Cross, Avova City Ranger, MoMi Estelle Dakar, ktorý je Jackey XL veľmi podobný. Alebo ešte novinku Joie Parcel (TM). Všetky kočíky sú športové a zároveň aj cestovné. Ponúkajú možnosť skoro úplného ľahu v priestranných sedadlách, ktoré majú zároveň aj vyššiu 22 kg nosnosť. Určite ich využiješ až do konca kočíkovacieho obdobia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally