Ktorý športový kočík má čo najdlhšiu ložnú plochu a je kvalitný za rozumnú cenu?

Zodpovedané
18. máj 2022

Ahoj,

prosím o radu pri výbere športového kočíka.

Moje požiadavky:

  • čo najdlhšia a pohodlná ložná plocha (v kočíku spinkáme cca 2 hodiny denne),
  • dlhá strieška,
  • kvalita za rozumnú cenu - cca 280 eur,
  • skladný do auta,
  • najlepšie otočný.

Najdôležitejšia požiadavka je dlhá ložná plocha. Zo súčasného kočíka malé pri spinkaní padajú nožičky.

Ďakujem

Ahoj,

obojsmerné kočíky sú väčšinou ťažšie a menej priestranné. Je možné, že kočík časom vymeníš za ešte viac ľahší a kompaktnejší model. Staršie deti sa obvykle radšej vozia v smere jazdy.

Ak máš menšie dieťa, ktoré ešte vyžaduje otočné sedenie, tak by som to riešila lacnejším otočným modelom. Napríklad Moon Resea Sport a neskôr by som kúpila viac priestranný a skladnejší kočík.

Podobným typom je aj Joie Versatrax, ktorý má tiež dostupnú cenu a dostatočné rozmery.

Priestranný je aj Valco Baby Snap Ultra Trend, ktorý patrí k najľahším otočným športiakom. Oproti predchádzajúcim modelom má extra dlhú striešku. Najväčšou nevýhodou sú u neho neodpružené kolesá. Dajú sa k nemu dokúpiť nafukovacie, vďaka ktorým bude mať hneď lepšie jazdné vlastnosti.

Ak by si chcela niečo viac priestrannejšie, tak odporúčam značku Mamas&Papas. Jedná sa o drahšie modely, ale sú kvalitné, takže by som sa nebála ani ich obstarania z bazáru. Napríklad to môže byť model Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, Mamas&Papas Sola 2 .

Alebo to môže byť aj bazárový Joolz Hub.

Ak by si predsa len chcela neotočný model, tak odporúčam extra priestranný Britax B-Motion 4 Plus. Nevýhodou je väčšia hmotnosť.

Medzi neotočné, ľahké a tiež veľmi priestranné kočíky patria určite Babystyle Oyster Zero, Baby Jogger City Mini2 4, Mamas&Papas Armadillo a Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia