Kúpili sme kočík Stokke Xplory V5 a sme nespokojní. Akým kočíkom ho máme nahradiť?

Zodpovedané
25. nov 2021

Ahoj,

dcérka má len 6 mesiacov, ale už meria 80 cm a váži 11 kg. Kúpila som vysnívaný Stokke Xplory V5. Strašne som ho chcela a veľmi dlho som čítala recenzie. V živote by mi nenapadlo, že to bude takéto zlé. Najradšej by som ho vyhodila von oknom a manžel tiež.

Zaberá neskutočne veľa miesta v kufri i napriek tomu, že máme fakt veľké auto a aj kufor. Poistka na vaničke mi už 3x odletela počas prechádzky. Raz z 12 poschodia v paneláku, druhýkrát v obchode pod chladiace boxy. Takže si Vieš predstaviť tie nervy. V obchode sme to lovili s predavačkou plaziac sa po zemi. Vadí mi aj to, že je taký vysoký. Nevidím pred seba na cestu. Máme tak hrozné chodníky v meste, že ich absolútne nezvláda. Mám pocit, že sa rozpadne.

Do kočíka sme investovali dosť peňazí, tak si nemôžem dovoliť niečo veľmi drahé a asi ani nové. Rozmýšľala som, že kúpim len podvozok Trailz a budem ho používať so športovou časťou.

Aký je Tvoj názor?

Ďalšia vec sa týka rozmerov dcérky.

Oplatí sa to riešiť, alebo vydržať kým začne sedieť a kúpiť rovno buginu?

Ďakujem

Ahoj,

je mi ľúto, že máš zlý zážitok s kúpou vytúženého kočíka. Nemôžeš za to, že máte väčšie dieťa. To si ty predpokladať a ani nijako inak ovplyvniť nemohla.

Všeobecne je Stokke Xplory V5 vynikajúci kočík hlavne pre mestských rodičov a obzvlášť vysokých. Vanička aj športová časť sú umiestnené vyššie. Jeho mínusy sú skladnosť, keďže športová časť, či hlboká vanička a aj nákupný košík sa neskladajú spolu so samotnou konštrukciou kočíka. Poistka na vaničke však nemá vyskakovať, to je závada výrobku. No predpokladám, že kočík nebol kupovaný nový ale bazárový. A keďže sa tento model prestal vyrábať v roku 2017, tak ho máš asi aj po 2 deťoch. Nepredpokladám, že si kočík kupovala 4 roky dopredu.

Stokke Xplory V5

Neodporúčam ti však kúpu športového podvozku Trailz. Ten tvoj problém so skladnosťou nevyrieši. Navyše má pri verzií či už Stokke Trailz Terrain alebo Stokke Trailz Classic nafukovacie kolesá a vyššiu hmotnosť až o 4,5 kg. Zaplatíš veľa peňazí a možno budeš ešte viac sklamaná.

Stokke Trailz Terrain

Stokke Trailz Classic

Osobne ti odporúčam prejsť na iný športový kočík. Skúsim ti poradiť, aj keď ťažko, keďže neviem veľa kritérií. Budem však vychádzať z čisto mestských typov športových kočíkov. Keďže si si kúpila Stokke Xplory V5, tak predpokladám, že si z mesta a pozriem sa na bazárové ale kvalitné s rýchlou možnosťou zloženia a v čo najlepšej cene. A určite pre väčšie deti, aby ti vydržal čo možno najdlhšie.

Ja osobne som vlastníčkou Cybex Balios S. Nedávno som o ňom napísala aj rozsiahlu recenziu. Určite si ju prečítaj, možno ti tento model sadne a uľahčí život.

Cybex Balios S

Určite ti odporúčam aj Cybex Talos S 2in1. Teda ak chceš kočík využívať v miernom teréne.

Cybex Balios S 2v1 2020

Alebo si pozri aj jeho o čosi väčšieho kolegu Cybex Balios M. Novšie modely rozpoznáš podľa .striešky, ktorá je na bokoch z priesvitnej fólie. Všetky modely majú ložnú plochu cca 100 cm a to už je čo povedať! Tieto modely nájdeš aj v bazári za rozumnú cenu. Pozor na kolesá a určite si daj poslať fotky z blízka. Niektoré mamičky totiž kočík využívajú aj na terén, ktorý ich dosť ničí.

Cybex Balios M

Určite ti za pozretie stojí aj o čosi väčší model Joolz Hub. Je to však kompaktný mestský high-end - prvý nekorýtkový model značky. Je novinkou roku 2018. Názov HUB je skratkou pre “Hello Urban Beauty” - Ahoj Mestská Kráska. Skutočne skvelý kočík a priestranný. Pri jeho celkovej nosnosti 20 kg, celkovej ložnej ploche športovej časti 94 cm ti vydrží skutočne dlho. Fantasticky sa ovláda jednou rukou a má mnoho ďalších skvelých funkcií. A bazároví model je skutočne cenovo dostupný!

Joolz Hub

Prípadne si pozri Easywalker Harvey2. S jeho nosnosťou 20 kg a celkovou ložnou plochou cca 90 cm a funkciami ti vydrží dlho.

Easywalker Harvey2

Poprípade si pozri Bugaboo Fox. Šialené ceny aj bazárových modelov sú neskutočné.

Bugaboo Fox

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally