Ľahký kombinovaný kočík namiesto Peg-Pérego Book Plus s lepším športiakom a viac do terénu

Zodpovedané
16. sep 2019

Ahoj,

prosím poraď mi vhodný kombinovaný kočík. Mala som predtým Peg-Pérego Book Plus a bola som maximálne spokojná s ľahkosťou ovládania i s tým, že sa vajíčko ľahko nakliklo na podvozok a bol celkovo ľahký. Športova časť sa mi ale nepáčila, nánožník napr. bol úplne nepraktický, zle sa to tam zapínalo... A ešte mi dosť vadilo, že kočík absolútne nebol vhodný do terénu alebo do snehu. Takže hľadám teraz niečo, čo bude rovnako ľahké, nakliknutie vaničky a vajíčka bez adaptérov, s vymakanejsou športovou časťou a hlavne s väčšími kolesami do terénu.

Ďakujem 🙂

Ahoj,

ak porovnávam Peg-Pérego Book Plus s váhou 10,8 kg s ostatnými kočíkmi, tak nejak funkčne najbližšie mi vychádza Cam Dinamico Up. Váha, ešte o pol kila nižšia, plus XXL košík, fajn skladanie, pohodlné vanička.

Ale nevýhody ako skôr mestské použitie (v tomto prípade pre mestské kolesá), a nie každému vyhovejúca športové časť (aj keď mne na Cam príde výrazne priestrannejšia) ťa aj u tohto modelu môžu odradiť. Ja ho skôr spomínam ako inšpiráciu, na ktorú je možno dobré ísť sa pozrieť osobne.
Od Cam potom ešte spomeniem o málo ťažší Techno s odlišným typom podvozku a sedáku - a teda je to aj drahší (ale modernejší) model.

Peg-Pérego Book Plus

Cam Dinamico Up

Cam Techno

Ja osobne by som potom radšej riešila jednoznačne niečo ako Joolz Hub či práve vychádzajúci Stokke Beat - super funkčné, ľahké otočné kočíky s podstatne kompaktnejším skladaním, praktickými športovými časťami a kvalitnými kolesami s odpružením, takže jazda mestom i nejakými tými nerovnými povrchmi bude omnoho pohodlnejšia.

Joolz Hub

Stokke Beat

Moon Style je určite tiež inšpiráciou, ktorú by si nemala prehliadnuť. A mestskejší, ale teda aj nejaké nerovnosti zvládnuci kočík na zváženie je tu za mňa aj Cybex Balios S.

Moon Style

Cybex Balios S

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli