Má kočík Joolz Day väčšiu vaničku ako Moon Style?

Zodpovedané
16. sep 2022

Ahoj,

mám Moon Style, ale 2-mesačný synček je dosť veľký. Vanička mi príde dosť malá a neviem, či sa zmestí do neho aj s fusakom.

Rozmýšľam, že kočík predám a kúpim Joolz Day.

Je vanička na Joolz Day väčšia?

Nerada by som bola, aby bol synček skoro v športovej časti.

Ďakujem

Ahoj,

Joolz Day má oproti Moon Style hlbokú vaničku ešte menších rozmerov. Jej vnútorné rozmery sú 78 × 34 cm. Túto výmenu Ti neodporúčam. Day má športovú časť korýtkového typu.

Určite odporúčam kúpiť ako náhradu za hlbokú vaničku vložnú tašku značky Emitex, konkrétne model Oxford. Okrem dostupnej ceny zaujme aj možnosťou premeniť ju neskôr na fusak. Potom stačí, keď vyberieš dosku a odopneš nosné popruhy, takže využitie je dlhodobé. Dĺžku tašky je možné upraviť stiahnutím, alebo povolením šnúrky okolo hlavy dieťaťa. Šírku je možné upraviť tiež, takže dobre padne do všetkých typov kočíkov. Praktické je aj jej zaistenie proti skĺznutiu.

Prípadne skús pouvažovať aj nad kúpou zmenšovacej novorodenejckej vložky, ktorá vytvorí dieťaťu dostatočné pohodlie v športovej časti. Svojím tvarom pripomína hniezdo.

Ďalšou možnosťou je aj univerználna vložka do kočíka - napríklad Bo Jungle B-Snooze. Je väčšia, a zároveň má viacero možností využitia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally