Moon Scala 2020 versus Moon Nuova 2021 - aké sú rozdiely týcho kombi kočíkov, ktorý by ste odporučili?

Zodpovedané
2. nov 2020

Dobrý deň,

rada by som sa Vás spýtala, aký kombinovaný kočík zn. Moon by ste mi odporučili: Moon Scala 2020 alebo Moon Nuova 2021? Aké sú medzi nimi prosím rozdiely? Ďakujem pekne za zodpovedanie mojej otázky,

s pozdravom Romana S.

Ahoj,

medzi Moon Scala a Moon Nuova Air samozrejme sú rozdiely, aj keď funkčne sa naozaj dosť podobajú. Scala je každopádne dizajnovo novší model, luxusnejšie prevedenie materiálov a aj väčší/vyšší kočík. Oproti Nuova Air je aj ľahší, aj keď teda nemá tie nafukovacie kolesá. Teleskopická rukoväť a priestrannejšia korba ako aj košík sú ďalšími plusmi.

Moon Scala

Moon Nuova Air

Pravda je ale taká, že tieto kočíky na ich váhu sú veľmi nespratné skladanie nie sú dostatočne terénne. Menej odpruženia, horšie ťažisko (a ozaj slabé najmä so športovou časťou smerujúcou k rodičovi) a pri niektorých kusoch naklonená vanička tak, že nôžky sú trochu vyššie. Ja neviem, mne to príde, že sú aj lepšie a hlavne lepšie ovládateľné kočíky.

Ak si rozhodnutá, že chceš jeden z nich, ja osobne by som išla do prepracovanejšieho Scala. Ale inak by som sa v obdobnej kategórii rozhodovala pre niečo trošku ľahšie, spratnejšie a odpruženejšie, napr. 2021 ročník modelu ABC Design Salsa 4 je krásny a porovnateľný. No vychádza mi lepšie výkonnostne a má o toľko priestrannejšiu športovú časť.

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli