Najľahší a najľahšie ovládateľný kombinovaný (aj hlboký) kočík na trhu

Zodpovedané
7. nov 2019

Aky je, prosim, podla vas najlahsi a najlahsie ovladatelny kocik (aj hlboky nech je v tom) na trhu?

Ahoj,

najľahší a najlepšie ovládateľný sú dve úplne iné veci, ako som sa naučila u ultraľahkého Valco Baby Snap 4 - ktorý sa mi vôbec neovládal tak dobre, ako som podľa váhy očakávala.
Celkovo by som však zhrnula, že kvalitný, neotočný športový kočík s možnosťou hlbokej vaničky by mohol byť najlepším kompromisom - ale musí mať výborné ťažisko.

Valco Baby Snap 4

Oyster Zero mi naopak po Valcu veľmi vyhovel.

Babystyle Oyster Zero

Okrem neho aj Cybex Mios, ktorý som mala po ňom, bol pre mňa pohodlný, čo sa maličkých a ľahučkých kočíkov týka (a je aj otočný).

Cybex Mios

A celkovo by som rada podčiarkla, že výbornými na ovládanie sú najmú kočíky, ktoré majú predné i zadné kolesá za sebou (nie vpredu na užšie) - také Mamas&Papas Urbo Mios či Seed Papilio, aj mimo ich váhy, sa mi ovládali mimoriadne príjemne.

Mamas&Papas Urbo 2

Seed Papilio

Okrem toho by som vypichla kočík, ktorý aktuálne testujem - Easywalker Charley, ktorý je maličký a ľahučký, ale dobre ovládateľný a prejde aj nerovný terén.

Ďalej za výborné a ľahké kočíky považujem aj Bugaboo Fox a verím, že Stokke Beat bude tiež skvelým v tomto ohľade.

Easywalker Charley

Bugaboo Fox

Stokke Beat

Každopádne, je tu toho viac čo zohľadňovať. A záleží aj na iných požiadavkách, okrem váhy a ovládateľnosti. Cena, terén kde sa má ľahko ovládať, či má byť otočný tu strašne zavážia.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli