Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Najľahší a najľahšie ovládateľný kombinovaný (aj hlboký) kočík na trhu

Zodpovedané
7. nov 2019

Aky je, prosim, podla vas najlahsi a najlahsie ovladatelny kocik (aj hlboky nech je v tom) na trhu?

Ahoj!

Najľahší a najlepšie ovládateľný sú dve úplne iné veci, ako som sa naučila u ultraľahkého Valco Snap - ktorý sa mi vôbec neovládal tak dobre, ako som podľa váhy očakávala. Celkovo by som však zhrnula, že kvalitný, neotočný športový kočík s možnosťou hlbokej vaničky by mohol byť najlepším kompromisom - ale musí mať výborné ťažisko. Oyster Zero mi, naopak, po Valcu veľmi vyhovel. Okrem neho aj Cybex Mios, ktorý som mala po ňom, bol pre mňa pohodlný, čo sa maličkých a ľahučkých kočíkov týka (a je aj otočný). A celkovo by som rada podčiarkla, že výbornými na ovládanie sú najmú kočíky, ktoré majú predné i zadné kolesá za sebou (nie vpredu na užšie) - také Mamas&Papas Urbo Mios či Seed Papilio, aj mimo ich váhy, sa mi ovládali mimoriadne príjemne.

Okrem toho by som vypichla kočík, ktorý aktuálne testujem - Easywalker Charley, ktorý je maličký a ľahučký, ale dobre ovládateľný a prejde aj nerovný terén. Ďalej za výborné a ľahké kočíky považujem aj Bugaboo Fox, a verím, že vychádzajúci Stokke Beat bude tiež skvelým v tomto ohľade.

Každopádne, je tu toho viac čo zohľadňovať, a záleží aj na iných požiadavkách, okrem váhy a ovládateľnosti. Cena, terén kde sa má ľahko ovládať, či má byť otočný atď. tu strašne zavážia.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.