Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nepoľský kombinovaný kočík pre vyšších rodičov a letné dieťa, do 500-550€ (aj bazárový)

Zodpovedané
16. máj 2019

Ahoj,

v auguste by sa nam malo narodit babo. Obaja s manzelom sme vyssi, ja mam 171cm a mm 196cm. No s kocikom budem prevazne ja. Aky kocik by si nam odporucila? Rada by som nie drahy kocik, pripadne bazarovu verziu do 500-550€. Kocik prevazne do mesta. Kocik s nafukovacimi ci penovymi kolesami, resp. gelove? Kocik co nema vanicku velmi nizko (budem po SC). Polske kociky sa mi dizajnovo nepacia.

Kocik by som rada vyuzila do tych cca 2 rokov dietata. Nechcem korytkove sedenie a dobre by bolo, keby sa dal kocik dat do uplneho lahu. No a dobry by bol aj vacsi kosik na nakup. Zahladena som len do jednej, dvoch znaciek a potrebujem na to iny pohlad.

Dakujem

Ahoj!

Ja by som, s obmedzeným rozpočtom, v prvom rade pozrela po ABC Design Salsa 4, ktorý sa v dvojkombi dá zohnať už okolo 540 eur. Je dobrým pomerom cena výkon - s veľkou vaničkou, dostatočne nízkou váhou, vyššími nadstabami, XXL strieškami, obrovským košíkom a super odpružením splní väčšinu nárokov bežnej mamičky. Nie je to ani korýtko (aj keď staré, pred 2017 verzie ešte boli, tak na to pozor).

Poľským kočíkom s nie tak veľmi poľským dizajnom by mohol byť Muuvo Quick, ktorý kombinuje fajn cenu a praktické mestské funkcie. Moon Cool či mestskejší, no i o čosi nižší Moon ReSea sú tiež fajn modely na zváženie. Aj trojkombinácia Cybex Balios S stojí za zváženie (stojí čosi cez 500 eur, ak porovnáš rôzne ponuky).

Ak by si bola otvorená aj modelu s neotočným športiakom, zvážila by som ľahšie modely ako Oyster Zero, prípadne hybridný Casualplay LOOPi, kde môžeš striedať spodné nápravy podľa potreby (môžeš kúpiť mestský a dokúpiť nafukovačky, či spraviť aj kočík bežecký trojkolesový). Takéto kočíky, napriek počiatočnej “nevýhode”, že dietko v športiaku neotočíš k sebe zasa ponúkajú výhodu, že vydržia obvykle až do konca kočíkovania.

Zvážila by som možno aj možnosť tohto posledného výpredajového kusu Britax Go https://www.mall.sk/kociky-kombinovane/kocarek-... s vaničkou (a prípadne autosedačkou) z bazáru. Výborná kúpa, a kočík neskôr výbrone predáš. Väčší kočík, ja viem, ale fakt výborný - a vanička je ozaj vysoko na ňom. K sedáku sa v prípade potreby dá dokúpiť/dať došiť polohovanie až do ľahu…


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.