Odpruženie a jazdné vlastnosti Britax Smile III, Britax Go Big2, ABC Design Salsa, Stokke Crusi - vyberám medzi Go Big a Smile 3, ktorý?

Zodpovedané
22. sep 2020

Ahoj Eli,

rozhodujeme sa medzi kocikmi Britax Smile III a Britax Go Big 2.

Go Big 2 ma vynikajuce odpruzenie na teren a vyborne manevrovanie, no mam pocit, ze sedacia poloha nie je tak vzpriamena ako u Smile, ktory je uzivatelsky komfortnejsi - naklikavanie vanicky, sportiaku aj vajicka bez adapterov, dlhsia strieska, opierka chrbta na packu nie pasova, pamatove tlacidla a madlo na strieske pre jednoduchsie nosenie. Minusom su nafukovacie kolesa s moznostou defektu. Go Big2 je vsak asi pre dieta pohodlnejsi vzhladom na lepsie odpruzenie.

Cenovo su +- rovnako (rozdiel 50€) aj vahovo (1kg). Smile vyzera elegantnejsie, Go Big2 robustne.

Prosim Ta, co by si nam poradila? Chceme kocikovat aj v terene - nespevnene cesty na dedine, ale aj rovne cesty v parkoch.

V porovnani so Stokke Crusi a ABC Design Salsa 4 je Smile ako odpruzeny? Go Big2 je asi jednoznacne najviac, to viem.

Dakujem pekne za pomoc pri finalnom vybere.

Ahoj,

v tomto prípade by môj výber bol pomerne jasný - Britax Go Big2. Áno, idem na to zhurta, čo?

Britax Go Big2

Ale aj keď niektoré vlastnosti má Smile III lepšie, najmä takto na papieri, priestor pre dieťa a HLAVNE - pohodlie jazdy - je skoro neporovnateľné. Tá mäkkučká jazda, skoro jednoprstové ovládanie kočíka, pohojdanie dieťatka je neskutočné. A omnoho prepracovanejšie, než u ostatných zmienených kočíkov. Naozaj sa mu, čo sa týka super jazdných vlastností, len máločo vyrovná.

Britax Smile III

ABC Design Salsa je odpružený pekne a všetko má fajn (vzhľadom na cenu). Ale je to nižší model/kvalita kočíka, plus aj ťažisko, aj keď ok, je proste neporovnateľné s Go Big-om.

ABC Design Salsa 4 Air

Stokke Crusi je celkovo za mňa ťažiskom slabší, pruženie nič extra, ale zasa má super vysoko sedačku, ktorú považujem za pohodlnú. Ale jazdne mi prišiel omnoho slabší a porovnateľný teda so Smile trojkou.

Stokke Crusi

Ja by som radšej dávala dole kolesá pri Go Big a mala inak úplne ok kočík aj do kufra. Naozaj to za tú jazdu stojí.

Stokke Crusi

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli