Športový kočík 14mes. dieťa po Joolz Geo2 - mesto plus mierny terén, skladný, kvalitný, tichší, vyššia nosnosť

Zodpovedané
25. máj 2020

Dobry den,

hladam sportovy kocik pre 14 mesacne dieta, ktory by bol uz aj poslednym kocikom, tj nosnost cca tych 20kg. Momentalne mame (a nas jediny kocik bol) Joolz Geo2, s ktorym sme boli mimoriadne spokojni, ma skvele spracovanie, materialy, pekne ide aj po terene. Za miernu nevyhodu povazujem, ze je relativne velky a teda zaberie vela miesta - a co je najdolezitejsie, nepaci sa mi ako syn sedi v tom korytkovom sedeni, ked je to v najvzpriamenejsej polohe, lebo sa mi zda ze tam visi, resp je tam kadejak vykriveny a zosuchuje sa. Takisto je uvadzane, ze kocik je do 15 kg, a teda coskoro nebude stacit.

V podstate by mi vyhovovalo nieco ako Geo2, len trocha spratnejsie a bez korytkoveho sedenia, zial pri hladani stale narazam na nejaky problem. Uvazovala som o Britax B-Agile R, pripadne Joie Mytrax Signature, paci sa mi take to krajsie spracovanie/latky, avsak neviem, aky teren zvladne Britax B-Agile R (vraj ma lepsie kolieska ako jeho predchodca - to M som pocula, ze je ozaj len do mesta) a Joie vraj hrka, co si myslim, ze by mi velmi vadilo, nakolko Geo ide uplne ticho.

Takze zhrniem poziadavky: vhodny do mesta, ale aj na lahsi teren, nehrka, kvalitnejsie spracovanie, lahke skladanie, aspon do 20 kg, vacsi kosik, dlha strieska, ide co najviac do lahu a sedu, polohovanie noh. Cenovo taky stred - nakolko je to druhy kocik, nechcem uz investovat tolko, ako bolo Geo, ale nemusi byt najlacnejsi. Radsej si priplatim, ako by som mala byt nespokojna.

Vopred velka vdaka za radu.

Ahoj,

ja osobne by som po Joolz Geo 2 (btw dieťatko sa zošuchuje, lebo je žiaľ skôr plytší) vyberala jedine niečo kvalitné a jazdne príjemné - hocičo iné ti bude po jazdne super Joolz-e pripadať ako rachotina.

Joolz Geo2

Za mňa preto radšej odklona od dizajnovej stránky a pozerať na funkčnosť a naozaj dobré materiály, najmä konštrukcie a kolies a preto moja prvá rada bude Baby Jogger City Mini GT2. Priestranný, odolný, kvalitný, nosný, ovládateľný. Ja by som kúpila ten. Naozaj budeš spokojná a vydží vám.

Baby Jogger City Mini GT2

B-Agile R je stále veľmi veľmi mestský, napriek o čosi lepším kolesám.

Britax B-Agile R

Joie Mytrax Signature je pomerne ťažký a bez tesnenia predných kolies aj hlučnejší. A to ti bude po Geo vadiť.

Joie Mytrax Flex

Ak to musí byť štvorkolka - a naozaj radím ten BJCMGT2, alebo potom niečo ako Gesslein S4- kvalita a jazdne dobrý + s vyššou nosnosťou.

Gesslein S4 Air+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli