Športový kočík po trojkombinácii Moon Nuova, s ktorou sme nespokojní - odpružený, otočný, aj do terénu

Zodpovedané
26. aug 2020

Ahoj.

Mali sme doteraz Moon Nuova, 3-kombinaciu. Maly ma sice len nieco cez 3 mesiace, ale je dost velky. Zacali sme ho vozit v sportovej casti, sklopenej do uplneho lahu, a viac sa mu tam paci ako vo vanicke.

Tato sportova cast je ale strasne tazko ovladatelna, tazisko ma na velmi zlom mieste a tak sa s nim tazko manipuluje, hlavne sa tazko dviha na zadne kolesa, ked chceme prejst nejaky schodik a lahko sa prevrati dopredu.

Rozmyslame teda, ze ho vymenime za nejaky sportiak - otocny, ktory sa da dat do uplneho lahu, kedze maly este nesedi + s nafukovacimi kolesami a dobrym pruzenim. Chodievame totiz aj do prirody a Moon Nuova, aj ked ma velke kolesa, je do terenu hrozny. Strasne hrka, je tvrdy, pruzenie ma len na okrasu.

Dakujem

Ahoj,

ak má malý len tri mesiace a hľadáš otočný model so skvelými jazdnými vlastnosťami, tak budeš asi musieť oženieť vyššiu cenu. Čím lepší kočík, tým skôr bude drahší. Myslím to tak, že ak má kočík aj pružiť a kde čo prejsť bez problému, mechanizmy pruženia a potreba väčších kolies v takomto prípade bude na váhe a neskladnosti pridávať.

Rovno skočím na to a poviem, že si myslím, že s Britax Go Big, hoci bazárovým, budeš podľa mňa fakt spokojná. Jazdí fantasticky, aj sa tak dvíha na obrubník.

Britax Go Big2

Veľmi príjemný a pohodlný jazdne mi prišiel aj Mutsy Nio, takže aj na ten by som sa pozrela.

Mutsy Nio

Jazdne a pružením zaujímavý by bol aj Concord Wanderer, resp. Camino.

Concord Wanderer

Concord Camino

Prípadne Jané Crosswalk, aj keď tieto posledné vymenované nemajú nafukovačky. Na nerovnosti však budú super.

Jané Crosswalk

Z lacnejších zasa pozri na Joie Versatrax, ale samozrejme tam rátaj s kompromismi.

Joie Versatrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli