Športový kočík pre 15m dieťa - pekný a s dlhou strieškou (po Joolz Day2)... na štýl Cybex Balios S, P&M Royal

Zodpovedané
31. aug 2020

Dobrý večer,

poraďte mi kočík. Teraz mám kombináciu Joolz Day2, dcérka má 15m, na zimu s fusakom bude už natesno. Niečo pekné. Uvažujem nad Cybex Balios alebo Petite&Mars Royal, niečo takého štýlu. S dlhou strieškou.

Ďakujem krásne 😊

Ahoj,

no tu sme v dvoch kategóriách, z ktorej by som ja Cybex Balios S asi skôr vylúčila. Máte/mali ste už predsa otočný model a pre 15 mesačné dieťatko sa ti ďalší otočný z priestorového a dlhodobého hľadiska/výdrže moc neoplatí.

Cybex Balios S

Ak si schopná sa stotožniť aj s otočným modelom, akým je napr. tebou spomenutý Petite&Mars Royal, tak o otočnom sedadle nie je potrebné uvažovať. Bude zbytočnou záťažou a obmedzením.

Petite&Mars Royal

Ak, tak možno kuk Street+ s nejakou peknou strieškou. Rátaj však s tvrdšou jazdou a väčším kočíkom.

Petite&Mars Street

Samotný Royal je fajn aj výzorovo, aj priestorovo, ale počúvam dosť o krátkych popruhoch na ramená. Asi by som sa preto obzrela po niečom praktickejšom.

V podobnom štýle by som asi zvažovala Mutsy Nexo (aj keď kolesá až tak na zimu nie sú, ale bežné mestské chodníky dáte) a Oyster Zero.

Mutsy Nexo

Babystyle Oyster Zero

Z luxusnejších potom ešte Mamas&Papas Armadillo XT, či na západe ultra obľúbený a ozaj kvalitný i pekný Uppababy Minu (u nás však len ťažko zohnať, ak tak objednávaj cez Amazon).

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

Uppababy Minu

Nuna Tavo či Pepp Next sú tiež pohodlné štýlovky.

Nuna Tavo

Nuna Pepp Next

Quinny Zapp Xpress je tiež peknôstka, no štýlovo už ozaj odlišná (kuk keď tak aj otočný a priestranný Zapp Flex Plus).

Quinny Zapp Xpress

Quinny Zapp Flex Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli