Športový kočík pre novorodenca (máj/jún) Zopa Move? Či niektorý bez vaničky?

Zodpovedané
4. feb 2020

Ahoj 🙂

Chcela by som poprosiť o radu ohľadom výberu kočíka. Moje hlavné požiadavky boli: ľahký kočík, ideálne pod 10 kg, veeeľká strieška, polohovanie do ľahu, vetranie/sieťka na strieške, kolesá bez nafukovania, a sedačka otočná do oboch smerov, skladanie so sedačkou a aspoň minimálne odpruženie kvôli novorodencovi - a relatívne väčší košík.

S prihliadnutím aj na cenu som predbežne vybrala Zopa Move, keďže je momentálne dosť obľúbený. S tým by som vzhľadom na cenu kúpila aj vaničku.

Ale teoreticky rozmyslam aj nad Valco Baby Snap Ultra Trend, Stokke Beat, Joolz Hub, ktoré by tiež spĺňali moje požiadavky. Až teda na to odpruženie, ktoré Valco nemá 😏. A aj sú cenovo z vyššej rady. Prípadne ocením aj iný nápad 🙂

A teda neviem si rady s výberom. Bábätko čakáme na prelome apríl/máj, preto som uvažovala len o prípadnej vložke do športového kočíka namiesto vaničky, je to možné? A bude to pohodlné pre bábo? Prvé mesiace by som chcela aj šatkovať a prípadne sa presúvať aj s autosedačkou... takže zase by to nebolo na hodiny denne.

Ďakujem za rady 🙂
Pekný deň 🙂

Ahoj,

ak by tvoj najčastejšie zdolávaný terén nebol náročný, to odpruženie sa dá oželieť. Vtedy by Valco Snap Ultra Trend mohol byť úplne ok možnosťou - najmä ak nižšia váha je tá priorita. Príde mi lepší ako Zopa Move - ľahší, priestrannejší, strieška omnoho lepšia.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Zopa Move

Stokke Beat ho za mňa prekonáva dizajnovo - priestor pre dieťa, striešky, košík - topky. Možno to odpruženie je tam tiež nie úplne super, je to skôr tvrdší model - a celkovo konštrukčne na menej náročnú jazdu, ako sa po skúšaní zdá. Joolz Hub ho preto prekonáva čo sa citeľnejšieho odpruženia a kolies týka, ale zasa je menej priestranný v športovej verzii.

Stokke Beat

Joolz Hub

A ja osobne by som namiesto Move navrhla skôr Cybex Balios S - má väčšiu striešku, lepšiu opierku, celkovo veľmi vydarený kočík už od narodenia - a aj v zahraničí veľmi obľúbený.

Cybex Balios S

Ak plánuješ častovať, presúvať sa aj v autosedačke, a celkovo kočík mať ako jeden z prostriedkov, a nie jediný, plus dieťatko bude jarné, variatna športiak plus vložka sa mi veľmi pozdáva. Skús kuk vymedzovaciu vložku od Emitexu, originál Cybex Cocoon, alebo taký Stokke Softbag či Stokke novorodeneckú vložku - najmä v tých teplách oceníš viac otvorený kočík, nehovoriac o ušetrených peniažkoch a priestore na skladovanie. Naj si je to ísť pozrieť a vyskúšať naživo - ako ti to sedí.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli