Športový kočík s vaničkou alebo dvojkombinácia okolo 500-600 eur pre vyšších rodičov, mesto i výlety

Zodpovedané
22. júl 2019

Ahoj Eli,

chcela by som radu ohľadom kočíka pre novorodenca. Babätko čakáme začiatkom decembra. Bývame v meste, takže terén relatívne dobrý, ale kočík by som určite chcela aj na občasné výlety. S partnerom sme obaja vyšší - ja 173 cm, on 189 cm.

Podmienky, ktoré by mal pre mňa spĺňať sú:
pohodlný pre dieťa,
dobre skladný (ľahko sa skladá); kufor máme relatívne veľký tak to by malo byť v pohode,
určite aj občasné cesty mhd,
väčší nákupný košík,
poloha športovej časti v oboch smeroch,
váhovo prijateľný (rozumej nie príliš ťažký),
stredná cenová kategória: +- 500 - 600€ za vaničku a športovú časť, plus možnosť dokúpenia adaptérov na vajíčko maxi cosi.

Doteraz som pokukovala skôr po dvojkombináciach, no začínam uvažovať nad športovým s možnosťou dokúpenia vaničky, keďže podľa recenzií sú tie športiaky asi praktickejšie.

Máš prosím pre mňa nejaký tip, po čom by som sa mohla poobzerať? 🙂 Budem ti vďačná.

Ďakujem, Ľudka

Ahoj,

prvý, čo spomeniem bude ABC Design Salsa 4. S váhou pod 12 kg je ešte v kategórie váhovo ľahkých (cez 12 mne osobne už začínajú byť kočíky ťažké). Skladá sa fajn, teda jediná výtka tam by bolo, že sa sedadlo neskladá spolu s konštrukciou (nevidím to ako väčší problém). Veľká vanička, XXL košík, odpruženie a väčšie kolesá, super striešky. Pripojíš aj Maxi-Cosi vajíčka (s príslušnými adaptérmi).

Okrem neho spomeniem aj menší, šikovný kočík so super kolesami - Jané Kendo.

Jané Kendo

Celkom schopne pôsobí aj novinka Zopa Move (podobnými sú potom aj Cybex Balios S, Moon ReSea, Muuvo Quick).

Zopa Move

Cybex Balios S

Moon ReSea

Muuvo Quick

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli